ČER
Posezónní úpravy v areálu

Po postupu do krajské soutěže (I.B třída) je nutné se také trošku pověnovat našemu areálu, který si to určitě zaslouží. Jako první na řadu přišla vápna, oprava sítí, stožárů a příprava na nové oplocení.

Díky mechanizaci, kterou jako vždy zařídili bratři Čechové a Milan Řehoř, jsme mohli udělat nová vápna úplnou svépomocí. Stačilo použít speciální stroj, který trávu vyřeže na cca 50 cm pruhy, které se pak instalují na připravené místo (u nás do malého vápna).

Toto místo je potřeba nejprve připravit (správné podloží), aby se tráva chytila. Doufáme, že se nám to povedlo a sezónu zahájíme s krásnými hustě zarostlými vápny. Teď už jenom vyřešit závlahu a můžeme naše hřiště posunout o úroveň výš.

Do práce se pustili malí i velcí.

A jak je vidět, pracujeme jako tým i když zrovna nehrajeme zápas.

Druhou zásadní činností bylo odstranění starých nefunkčních sítí za brankou, obroušení a natření stožárů. To vyžadovalo určité hasičské a horolezecké schopnosti. Prací se tedy ujali Petr Hovorka, tréňa a Patrik Řehoř.

Závěrečnou fází pak byla demontář plechů, které nahradí síť a budoucí plot. Demontáže se opět ujali naši nejsilnější jedinci Petr Hovorka s Patrikem Řehořem, kteří příšli na elegantní způsob, jak plech od zareznutých nosných konstrukcí oddělit i bez rozbrusky, kladiva či klíče. Jejich hodinářskou práci si můžete prohlédnout na videích níže: