ČER
Statistiky ze sezóny 2018/2019

Máme za sebou nakonec celkem úspěšnou sezónu v krajské I.B třídě. Říká se, že druhý rok je nejhorší, takže ho máme za sebou a snad budeme hrát v příštích letech víc v klidu. Dnes vám přinášíme pár zajímavých čísel, které se v letošním ročníku v našem týmu urodila.

Týmové statistiky jsme krátce zmínili ve článku o posledním zápase, ale pro úplnost je přidáme i zde.

Ve 26 zápasech jsme uhráli 9 výher, 7 remíz a 10 porážek, což nám vyneslo 34 bodů (o jeden bod více než v loňské sezóně). Skóre jsme měli kladné 36:35. Tyto statistiky stačili na konečné sedmé místo v tabulce. Doma se nám bodově dařilo, když jsme uhráli 25 bodů díky 7 výhrám, 4 remízám a 2 porážkám. Především ta s Chelčicemi byla zbytečná. Paradoxně nám k těmto bodům stačilo skóre 19:8. Je vidět, že doma góly nedostáváme, ale určitě bychom měli zlepšit naší produktivitu. Sice jsme v domácích zápasech na 7. místě, ale vstřelili jsme nejméně gólů na domácím hřišti v celé soutěži. Na druhou stranu pouze Sousedovice dokázali doma obdržet méně branek (7).

Výsledky a často i výkony na venkovních zápasech jsou ale zklamáním. Deváté místo s bilancí pouhých 2 výher, 3 remíz a 8 porážek, tedy pouhých 9 bodů se skóre 17:27 je prostě málo. Na venkovní zápasy musíme jezdit lépe připravení a dokázat především na podzim uhrát výrazně více bodů, abychom na jaře měli co nejmenší starosti.

Týmové porovnání jaro podzim připomíná domácí a venkovní zápasy. Po hrůzostrašném podzimu, kdy jsme uhráli pouze 12 bodů (3 výhry, 3 remízy a 7 porážek, skóre 15:17) jsme se trčeli na 3. místě od konce se stejným počtem bodů jako předposlední Chelčice. Dobrý vstup do jara a povedené výkony nás na jaře naštěstí zachránili v soutěži. Na jaře jsme skončili v tabulce na 5. místě s 22 body (6 výher, 4 remízy a pouze 3 porážky, skóre 21:18).

Do 26 zápasů zasáhlo celkem 27 hráčů. Celou porci minut zvládli Ondřej Martínek a Pavel Krejsa (2373 dle přesné evidence), pár minut si připsalo trio Jiří Chvosta, Michal Frčka a Tomáš Horváth. Do 25 zápasů zasáhla čtveřice Radek Frčka, Petr Vosecký a bratři Libor a Pepa Čechové.

Vstřelili jsme celkem 36 gólů, o které se postarali především Pavel Krejsa (15), Miroslav Nedvěd (8), Vladimír Vaněk (3), Petr Pletka (3) a Vratko Debnár (2). Ostatní střelci měli maximálně jednu branku.

Jako tým jsme obdrželi 63 žlutých karet a podělili se o ně především Radek Frčka (11), Pavel Krejsa (10), Jaroslav Mára (6), Miroslav Nedvěd (5), Ondřej Martínek (4), Marek Martínek (4), Petr Pletka (4) či Libor Čech (4). Ze celou sezónu jsme obdrželi jednu červenou kartu, kterou dostal Radek Frčka.

Tak to byly týmové a individuální statistiky, které jsou za námi. Na další sezónu se musíme dobře připravit, abychom hned od prvního kola začali sbírat body. Tým by měl zůstat pohromadě, takže kvalitu na setrvání v soutěži rozhodně máme.