BŘE
S Malenicemi těsné vítězství

Zápas s Malenicemi se hrál za krásného slunného počasí a na naše hřiště si našlo cestu zhruba 60 fanoušků, kteří viděli tuhý boj o každý metr hřiště. Nastoupili jsme s tím, že chceme na soupeře hned od první minuty zatlačit a přinutit jeho obránce k chybám. Ale hned od začátku bylo jasné, že nás žádný lehký zápas nečeká.

Spousta tvrdých soubojů ve středu hřiště, hodně nakopávaných balónů z obou stran a fotbalu poskrovnu. My jsme se snažili hrát po křídlech, kde tentokrát nastoupili Bízek a Pepa Čech, ale příliš jsme se k této naší hře i díky důslednému bránění soupeře nedostávali.

Chtěli jsme držet míč na zemi, ale prvních 20 minut jsme branku soupeře příliš neohrozili. Za zmínku stojí pouze několik nedotažených pokusů našich útočníků, které ale brankáře hostí nepřekvapily. V 21.minutě následovala asi nejhezčí akce zápasu, kdy Kuncl vybojoval míč u lajny, předal ho Krejsovi, který si narazil s Řehořem a pak přihrál na úplně volného Máru, který zkušeně překonal jinak velice jistého brankáře Malenic.

Tento gól nás uklidnil a snažili jsme se přidat další branky. Zahrávali jsme 2 trestné kopy z hranice velkého vápna, ale ani jeden gólem neskončil. Ke konci poločasu se náš tlak vystupňoval a vyvrcholil několika závary před brankou Malenic, kdy zakončoval odražený míč Bízek, ale bohužel pouze do tyče. Malenice čekali na brejky a standardní situace, kterých jsme jim nabídli opravdu hodně. Naštěstí si s nimi naše obrana v čele s brankářem Přechem poradila a do kabin jsme šli s vedením 1:0.

Druhý poločas nabídl ještě méně fotbalové krásy než ten první. Byl to spíše boj než fotbal, ačkoliv oba týmy se snažili kombinovat, obrany fungovaly důsledně. Malenice si získávaly optickou převahu, ale k ohrožení branky se příliš nedostávali. My jsme kontrovali velice aktivním Kořánem, který připravil několik pěkných přihrávek, ale postupně Krejsa, Řehoř a znovu Krejsa nebyli schopni balón dostat do Malenické brány ani z velké blízkosti.

Ke konci zápasu nás Malenice přitlačili a snažili se centry do vápna alespoň vyrovnat. Ale naše obrana vydržela. Jedinou slabší chvilku jsme si vybrali při takovém nenápadném centru za obranu, na který si naběhl útočník Malenic a sám před Přechem zakončoval. Naštěstí jenom do tyče. Malenice se dál tlačili dopředu a tak nechávali vzadu okénka. Jednoho z nich mohl využít Kořán, který postupoval přes půl hřiště na jediného obránce, připravil míč Bláhovi, ale tomu se nepodařilo dobře zakončit. A tak zápas skončil naším nejtěsnějším vítězství 1:0.

Příští sobotu k nám přijede béčko Katovic, tak se můžeme těšit opět na silného soupeře a skvělý zápas.

Přech – Čech L., Hovorka, Martínek O., Kuncl – Bízek (46. Kořán), Frčka, Mára, Čech J. (61. Vaněk) – Krejsa, Řehoř M. (85. Bláha)