DUB
Další navlečený korálek

V sobotu k nám přijel celek Rovné, která se pohybuje spíše v dolní polovině tabulky. Na podzim jsme u nich vyhráli 2:0, ale byl to velice těžký zápas. To samé jsme čekali od jarního duelu.

Před zápasem ještě proběhlo milé ocenění našeho oslavence Milana Řehoře.

Rovná přijela sice pouze s 11 hráči, přesto nás nečekalo nic lehkého. Po úvodním oťukávání jsme se několikrát pokusili o střelbu ze střední vzdálenosti, ale hostujícího brankáře jsme nepřekvapili. To až v 11. minutě, kdy Mára zahrával roh a opět našel hlavu Hovorky, který krásnou hlavičkou překonal hostujícího brankáře 1:0.

Gól nám ale moc jistoty na kopačky nedodal. Hra byla neurovnaná, Rovná dobře napadala, takže se nám moc nedařilo dostat se k naší kombinační hře. Často jsme zahrávali dlouhé míče, které ale nenacházeli své adresáty. Moc pohledných akcí jsme našim fanouškům bohužel v prvním poločase nenabídli.

Největší šanci měli Krejsa a Kořán, ale ani jeden z nich nedokázal svou 100% příležitost využít. Naštěstí před koncem poločasu (45. minuta) se nám povedla asi nejhezčí akce zápasu, kdy Frčka vybojoval míč po rohovém kopu Rovné, posunul ho na Krejsu, který si narazil s Márou a následně vyslal do křídla Libora Čecha, který míč krásně zatáhl a naservíroval před bránu, kde už nebyl problém pro Krejsu zakončit 2:0.

Tím se nám povedlo zlomit nejvýraznější odpor soupeře a mohli jsme jít do kabin s větším klidem. Druhá půle nabídla podobný obrázek, my jsme se snažili hrát a Rovná se nám to snažila maximálně znepříjemnit. Několik centrů z rohových kopů jsme nevyužili, střely byly slabé nebo mimo branku.
Až v 78. minutě se nám povedl jeden brejk, kdy Vaněk přetaženým centrem našel na zadní tyči Řehoře, který tak svůj oslavenecký den okořenil krásnou brankou ve skluzu 3:0.

Zápas se od té doby spíše dohrával, obě strany věděly, jak budou body rozdělené. My jsme se snažili neinkasovat, což se nám také podařilo, a po výpadku ve Vodňanech naše obrana zase fungovala spolehlivě.

Příští zápas se těšíme do Dražejova a doufáme, že nás přijdete podpořit. Snad nebude moc sněhu, aby se zápas mohl odehrát.

Střelci:

Cehnice – Rovná 3:0 (2:0) 11. Hovorka Petr, 45. Krejsa Pavel, 78. Řehoř Milan

Přech – Kuncl, Hovorka, Martínek O. (67. Sadlak), Čech L. – Kořán (52. Řehoř P.), Frčka R., Mára, Čech J. (46. Vaněk) – Krejsa, Řehoř M. (84. Frčka M.)