KVĚ
Přesvědčivé vítězství v Doubravici

V dešti rozmáčeném odpoledni jsme zavítali na hřiště Doubravice. Na zápas jsme nejeli s širokou lavičkou i s ohledem na souběžně hrající zápas juniorky. Ale to nás nakonec nemuselo mrzet, protože jsme zápas od začátku drželi pevně v rukou.

Od prvních minut jsme nenechali Doubravici hrát, ta se jako obvykle uchylovala pouze k nakopávaným balónům od stopera, které ji ale nevycházeli. Nám se naopak dařila kombinace i rychlý přechod do útoku. Hned v 5. minutě jsme zahrávali aut, Krejsa balón prodloužil na Martínka, který sice nejprve na balón nedosáhl, ale díky své dotěrnosti si náš kapitán míč opět našel a překvapil domácího brankáře 0:1.

Tento gól nás uklidnil a hráli jsme pěkný fotbal. V 10. minutě zahrával Hovorka trestný kop z poloviny hřiště a zmatení domácí se nedohodli, a míč skončil bez dalšího našeho přičinění v bráně. A tím to nekončilo, pěkné střelecké příležitosti se dále kupily. Velice dobře hrající Patrik Řehoř šel v 16. minutě sám na brankáře, ale dostal se už do pozice, odkud nemohl zakončovat, tak se rozhodl pro zpětnou přihrávku na vápno, kde Frčka míč přistrčil Konečnému, který trefil odkrytou branku.

A aby toho v první dvacetiminutovce nebylo málo, následoval dlouhý nákop do vápna, kde Krejsa absolvoval tvrdý souboj s domácí obranou, a míč se odrazil ke Konečnému, který svým druhým gólem upravil na 0:4.

To byl vstup do zápasu, jaký jsme si přáli. Domácí se k ničemu nedostávali a stále pouze nakopávali dlouhé balony. Dokud jsme byli pozorní, tak neměli žádné šance, ale pod dojmem snadného vedení jsme polevili v koncentraci a jeden dlouhý nákop jsme nezachytili, prohráli jsme 3 osobní souboje za sebou a domácí do okryté brány po centru ze strany snížili na 1:4.

To nám vneslo trošku nepochopitelně na kopačky nervozitu, dopouštěli jsme se zbytečných faulů a to domácím nahrávalo. Mohli tak zahrávat standardní situace, což je na jejich malém hřišti vždy nebezpečné. Naštěstí jsme už do poločasu žádnou hrubku nevyrobili, takže jsme se mohli jít do kabin v klidu připravit na druhý poločas.

Ten jsme začali velice aktivně, dařilo se Vaňkovi s Márou, kteří své protihráče jasně přehrávali a z toho vyústil i pěkný gól, kdy Mára táhl míč středem, uvolnil Vaňka, který si proti domácímu brankáři věděl rady a střelou svou slabší levou nohou mu nedal šanci – 51. minuta 1:5.

Dále jsme se tlačili do útoku, velkou šanci měl po přiťuknutí od Krejsy opět Vaněk, ale přestřelil. Následovala hezká křídelní akce od Patrika Řehoře, který vybídl ke skórování opět Vaňka před okrytou bránou, ale tentokrát se domácí brankář rychle přesunul a svým nejlepším zákrokem dne vychytal našeho záložníka. To nás ale nemuselo mrzet, protože hned o pár minut později zopakoval Řehoř svůj průnik, našel na malém vápně Krejsu, který hrudí překonal domácího brankáře - 1:6.

Následující pasáž byla už spíše o emocích, které notně neobjektivní domácí fanoušci velice přiživili a domácí hráči se nechali strhnout k neustálým diskuzím. Fotbal už se moc pohledný nehrál. Z jednoho rohu se pak ještě domácí prosadili a dali výsledku konečnou podobu 2:6.

My jsme díky tomuto vítězství udrželi odstup na druhý Bavorov na 6 bodech a příští týden si to rozdáme právě s tímto soupeřem o to, kde je na jaře lepším týmem.

Doubravice – Cehnice 2:6 (1:4) 5. Martínek Ondřej, 10. Hovorka Petr, 16. Konečný Jiří, 20. Konečný Jiří, 51. Vaněk Vladimír, 69. Krejsa Pavel

Přech – Čech L., Martínek O., Hovorka, Martínek M. – Mára, Frčka, Vaněk, Konečný (46. Bláha) – Krejsa, Řehoř P. (80. Chvosta)

Hráči zápasu: Konečný, Řehoř P., Vaněk