KVĚ
Souboj o první místo vyzněl jasně

Krásný sobotní den byl zakončen přesvědčivým vítězstvím našeho mužstva nad Bavorovem. Velmi očekávaný zápas jara se od začátku vyvíjel podle našich představ. A navíc střelci našich branek dosáhli zajímavých sezonních milníků.

Hned v první minutě jsme zahrávali standardní situaci z půlky hřiště, dlouhý nákop prodloužil Mára a Libor Čech si naběhl za obranu a z voleje poslal míč do brány – 1:0. Byl to jeho první gól v sezóně, ale velmi důležitý. Tato branka jasně ukázala, jak moc jsme si pro vítězství v tomto zápase šli.

Po rozehrání jsme se dál tlačili do útoku, snažili jsme se o střelbu, do vápna létaly centry, ale k pořádnému zakončení jsme se nedostali. Až přišla 10. minuty, kdy si Milan Řehoř zpracoval odražený míč a po rychlé kličce byl faulován – penalta. Tu s přehledem proměnil Hovorka a dal na 2:0. Byl to jeho 10. gól sezóny.

Bavorov se nezmohl na žádnou odpověď. Sice se snažili dlouhými nákopy překonat naši obranu, ta ale pracovala pozorně. Dalšími pokusy se pokusili nás přehrát středem, ale jejich hráči se spíše utápěli v kličkách, než aby ohrozili naší branku.
A tak jsme opět udeřili my, kdy Mára poslal do vápna nadýchaný centr, na který si počkal Krejsa a upravil hlavou na 3.0 ve 28. minutě. Byl to jeho 20. gól v sezóně.

Po této třetí brance jsme trošku polevili a navíc Bavorov pochopil, že už nemá co ztratit. Začali výrazně riskovat a celkem se jim to do konce poločasu dařilo. Vynutili si několik faulů na naší polovině hřiště a opticky k nám létal jeden centr za druhým. K vážnějšímu ohrožení branky však nedošlo. Naši obránci v čele s Prokopcem vše uskákali a nenechali se překvapit. To my jsme naopak mohli navýšit vedení, ale slibné akce jsme nedokázali dotáhnout do konce. Poločas se tedy dohrál spíše tak, že naši záložníci absolvovali nespočet soubojů s hostující zálohou, ale ani jeden tým se ke kloudné kombinaci nedostal.

Druhý poločas začal tak, jak první skončil. My jsme věděli, že když nedostaneme gól, tak nemůžeme prohrát. A tomu jsme také uzpůsobili taktiku. Nechali jsme Bavorov hrát a čekali na své šance. Ty také přišly, ale bohužel jsme je nedokázali využít. Nejaktivnější v tomto ohledu byl Mára a Libor Čech.

Právě druhý jmenovaný Libor Čech měl zkraje druhého poločasu po přiťuknutí hlavou od Krejsy velkou šanci, ale svou razantní střelu z hranice penalty nedokázal usměrnit mezi tyče hostující branky. Další velkou šanci si vypracoval Mára, kdy šel ze strany sám na bránu, ale nepodařilo se mu prostřelit hostujícího brankáře. Dál se Bavorov snažil něco vymyslet, ale kromě 1 zaváhání naší obrany, kdy si Prokopec neporozuměl s obránci a vše musel hasit až Hovorka, si nic nevypracoval.

To na druhé straně jsme byli aktivnější. Krejsa připravil přihrávku před odkrytou bránu pro Libora Čecha, ten ale svůj gólový příspěvek nerozšířil a z bezprostřední blízkosti přestřelil. Další velkou šanci si vypracoval Mára, tentokrát šel středem na hostujícího brankáře, ale jeho technická střela minula branku o několik desítek centimetrů. Další šanci připravoval Řehoř pro Krejsu, ale přihrávka přes hostující obránce nakonec neprošla.

Zápas se pomalu chýlil ke svému konci, oběma týmům už bylo jasné, kdo bude brát tři body, ale Bavorov se ještě snažil s výsledkem něco udělat. A to se jim také povedlo. Dostali se k penaltě, kdy rozhodčí viděl ruku našeho stopera. Penaltu Bavorov bezpečně proměnil a v 87. minutě snížil na konečných 3:1. To nás ale nemuselo mrzet, protože všechny body zůstali u nás. Vylepšili jsme si tak domácí bilanci na 31 bodů za 10 výher, 1 remízu a 0 porážek v letošní sezóně se skórem 37:4.

Touto výhrou jsme si vybudovali náskok 9 bodů na druhý Bavorov. Do konce soutěže zbývá odehrát ještě 5 zápasů, takže nám stačí vybojovat 2 vítězství a získáme titul. Držte nám palce už příští týden v Česticích.

Cehnice – Bavorov 3:1 (3:0) 1. Čech Libor, 10. Hovorka Petr (pen.), 28. Krejsa Pavel

Sestava: Prokopec – Kuncl, Hovorka (88. Konečný), Martínek O., Martínek M. – Mára, Frčka R., Vaněk (71. Čech J.), Čech L. (83. Frčka M.) – Krejsa, Řehoř M. (71. Řehoř P.)

Hráči zápasu: Čech L., Mára, Prokopec