ČER
Domácí tečka za povedenou sezónou

V sobotu k nám na náš poslední domácí zápas letošní sezóny přijel celek Hoštic. Hoštice jsou aktuálně třetí a také si mysleli na případný postup o soutěž výš. Jedná se o velice kvalitní tým, který s námi vždy chce hrát otevřený zápas a to znamená atraktivní podívanou.

My jsme měli drobné problémy se sestavou, ale nakonec trenér dokázal poskládat tým přesně tak, jak bylo potřeba.

Už od prvních minut bylo zřejmé, že nechceme opakovat mdlý výkon z minulého kola v Radošovicích. Snažili jsme se soupeře zatlačit, měli jsme dostatek pohybu a hned ze začátku zápasu jsme chtěli vstřelit branku. To se nám už ve 4. minutě povedlo. Po nákopu do vápna absolvoval Krejsa souboj s hostujícím brankářem, míč se odrazil k Milanovi Řehořovi, kterému se nepovedlo z vyložené šance hlavou trefit přesně míč, ale naštěstí se odrazil přímo ke Krejsovi, pro kterého už nebylo problémem trefit hlavou odkrytou bránu 1:0.

Tato akce dala ráz celé první půli. Hosté se snažili o kombinaci a hrál se tak docela atraktivní zápas. Ale my jsme měli psychickou výhodu na své straně. Snažili jsme se hrát po křídlech, kde dobře pracovali Patrik Řehoř a Jirka Konečný. Dostali se i několikrát do pěkné kombinace, ale ve finální fázi jsme poslední přihrávku zkazili.

Do vyložených šancí jsme se tak dostávali ze standartek, kdy po Márovo centru hlavičkoval Krejsa k tyči, hostující brankář však vytáhl velice pěkný zákrok a držel hosty nad vodou.

Další velkou šanci měl Milan Řehoř, kdy malým vápnem hostů letěl střílený centr, ale Milan na něj bohužel o pár decimetrů nedosáhl. Této šanci předcházela parádní akce na jeden dotek hned několika našich hráčů. Přesto tato pěkná kombinace gólem neskončila. A tak se šlo do kabin za stále otevřeného stavu.

Do druhého poločasu jsme nastoupili opět s chutí vstřelit ještě nějakou branku. Byli jsme hodně na balónu a soupeře jsme přehrávali. Libor Čech měl hned z kraje poločasu dvě pěkné střely, ale jedna mířila mimo tři tyče a se druhou si hostující brankář poradil. Velice aktivní byl i ve druhé půli Konečný, který se také dostal ke 2 odraženým střelám. Pokaždé volil střelu z první. Poprvé po jeho střele a jemné teči měl hostující brankář co dělat, aby jeho střelu vytěsnil alespoň na roh. Druhá střela pak těsně minula pravou šibenici.

Byla to fáze zápasu, kdy jsme jasně dominovali. Zahrávali jsme několik rohů a z jednoho z nich se nám v 59. minutě opět podařilo prosadit. Mára našel Krejsu, který střelou bez přípravy opět nechal vyniknout hostujícího brankáře, ale odražený míč si našel Hovorka a uklidil ho do sítě 2:0.

Od té doby tempo trošku polevilo, Hoštice se také dostali do zápasu a naší laxností v defenzivě se dostali i do slibné šance, ale tváří v tvář Prokopcovi útočník hostů naštěstí neuspěl.

Celý zápas se hrál ve férovém duchu, Hoštice k němu přistoupily také fotbalově, takže se diváci opravdu bavili. Odměnou všem našim fanouškům pak byla společná oslava postupu, kdy jsme obdrželi pohár pro mistra Okresního přeboru za sezónu 2016/2017.

Už nyní se těšíme na příští rok, kdy budeme bojovat o soutěž výš. Doufáme minimálně ve stejnou podporu fanoušků, jaké se nám dostalo v letošní sezóně.

Aneb: "Kdo neskáče, kope okres"

Cehnice – Střelské Hoštice 2:0 (1:0) 4. Krejsa Pavel, 59. Hovorka Petr

Sestava: Prokopec – Čech L., Hovorka, Martínek O., Martínek M. – Konečný (76. Sadlak), Krejsa, Mára, Řehoř P. (46. Kořán) – Čech J. (83. Horváth), Řehoř M. (85. Kaločai)