ČER
Udrželi jsme neporazitelnost

Poslední zápas úspěšné sezóny jsme zakončili na hřišti Lomu. Zápas se hrál se pěkného počasí, hru komplikoval pouze vítr. A i proto byl cíl jasný, držet míč co nejvíce na zemi a hrát kombinační fotbal.

To se nám však v první půli tolik nedařilo. Taktika Lomu byla jasná – nedostat v první řadě gól a případně zlobit z brejků. Šikovní útočníci domácích byli velice aktivní a snažili se našim obráncům komplikovat život, ale fotbal se hrál spíše mezi vápny.

Domácí poprvé zahrozili po naší malé domů, kdy se musel Přech z rozehraného nepřímého kopu vytáhnout při likvidaci technické střeli domácích. Následovala série rohů, které domácí zahrávali přímo do brány, ale větší nebezpečí z toho nebylo.

Nám se několikrát podařilo dostat se do křídelních prostorů, ale centry nenacházeli své adresáty. Přesto jsme se dvakrát za první poločas dostali do zajímavé střelecké pozice. Nejprve Bláha zatáhl balon a nacentroval pod sebe, kde ale Krejsa z prostoru penalty přestřelil. Následně na podobném místě našel opět Krejsu Milan Řehoř, ale náš střelec ani tentokrát neuspěl.
Poločas tedy skončil remízou 0:0, kdy tempo fotbalu odpovídalo tomu, že šlo o poslední zápas a oběma týmům šlo prakticky jenom o dobrý pocit a adekvátní zakončení sezóny. My jsme měli cíl jasný – neprohrát, abychom udrželi naši skvělou bilanci. Motivace domácích byla očividně podobná.

Druhý poločas už přinesl zajímavější akce a spoustu šancí. Hned z kraje druhé půle vyslal Libor Čech do samostatného úniku Krejsu, který ale volil tváří v tvář domácímu brankáři kličku, která se mu nepovedla. Hned za několik málo okamžiků pak domácí zakombinovali na levé straně a vyslali dopředu dlouhý míč, u kterého byl dříve domácí útočník než náš brankář a domácí vedli 1:0.

Naštěstí hned za 4 minuty po naší zvýšené aktivitě přišlo vyrovnání. Milan Řehoř výborně napadal domácího rozehrávku až ke gólmanovi, který ho pouze nastřelil a odražený míč si našel Bláha a ze 30 metrů domácího brankáře přeloboval 1:1.

Touto akcí jsme byli velice povzbuzeni a chtěli jsme přidat další branku. Měli jsme sérii rohů, po kterých se k zakončení dostali Krejsa a Hovorka, ale ani jeden nebyl úspěšný. Následovala akce po pravé straně, přiťuknutí na velké vápno Vaňka na Krejsu, který se prosadil střelou k tyči z hranice šestnácky 1:2.

Bohužel hned za další 2 minuty domácí kopali rohový kop a po nešťastném odrazu od břevna se míč dostal k volnému domácímu útočníkovi, který ho jenom doklepl do prázdné brány 2:2. Od této chvíle se hra opět uklidnila, ale my jsme si stále věřili, že bychom mohli zápas zlomit na svojí stranu.

Na hřišti se objevil Sadlak, který hru oživil a z pravé strany několikrát zkoušel nacentrovat před bránu. Bohužel ani jednou se mu nepovedlo najít své spoluhráče. Naši největší šanci pak měl právě Sadlak po přihrávce Milana Řehoře, překonal domácího brankáře, ale bohužel nastřelil svého spoluhráče, takže z toho nakonec gól nebyl.

Zápas tak skončil 2:2 a my jsme díky tomu udrželi svou neporazitelnost a celou sezónu zakončili s fantastickou bilancí 18 výher, 8 remíz a žádnou porážkou. Na tomto úspěšném tažení se podílelo celkem 29 hráčů a všem patří velký dík.

Lom – Cehnice 2:2 (0:0) 59. Bláha Pavel, 65. Krejsa Pavel

Přech – Čech Libor, Martínek O., Hovorka, Martínek M. – Čech J., Vaněk, Krejsa, Řehoř P. (77. Kraus) – Řehoř M., Bláha (61. Sadlak)