SRP
Vítězná premiéra v I.B třídě

Po přípravě, kdy jsme hráli 3:3 s B týmem Oseka a na turnaji ve Vlachově Březí skončili na druhém místě, konečně přišel na řadu ostrý zápas. Na naše první utkání ve vyšší soutěži jsme dorazili do Chelčic. Počasí bylo příjemné, hřiště velice pěkně připravené, takže jsme se všichni velmi těšili na úvodní výkop.

Nevěděli jsme přesně, co od zápasu očekávat. Za Chelčice nastupují zkušení borci, kteří mají odehráno nejen v této, ale i ve vyšších soutěžích spoustu zápasů. Chtěli jsme se prezentovat aktivní hrou z konsolidované obrany a přecházet do protiútoků. A to se nám celkem dařilo.

Domácí vše rozehrávali po zemi a snažili se hlavně přes střed situace vykombinovat. Částečně se jim to dařilo, ale občas celkem zásadně zaváhali. Několikrát jsme na polovině hřiště vybojovali míč a útočili do otevřené obrany. Hodně aktivní byl Konečný, který se pokoušel několikrát centrovat. Ondra Sadlak pak bojoval o každý metr a dostal se na dostřel domácí branky, ale k zakončení na bránu a přímé střele jsme se nedostávali.

Další vybojovaný míč převzal za polovinou Hovorka a běžel sám na domácího brankáře, místo střely ho ale zkoušel obejít. Bohužel nebyl úspěšný. To nás ale nemuselo dlouho mrzet. Ve 26.  minutě se k trestnému kopu postavil Prokeš a našel na penaltě hlavu Hovorky, který nedal domácímu brankáři šanci.

Další brejkovou situaci pak táhl Libor Čech, přihrál na vápno Hovorkovi, který ale místo střely volil přihrávku zpět na Libora, na kterou ale náš krajní bek nedosáhl. Následovala i aktivita domácích, kdy po zaváhání ve středu hřiště nastřelili tyč. My jsme se ještě do poločasu dokázali prosadit. Mára ve 42. minutě vystihl domácí kombinaci na půlce hřiště a postupoval sám na brankáře. Krásným obloučkem ho přehodil a bylo to 0:2.

Do kabin jsme tak odcházeli se slibným náskokem. Do druhé půle jsme vstoupili pozorně a snažili jsme se hlavně neinkasovat. Aktivita domácích samozřejmě narůstala, ale do vyložené šance se nedostali. Hodně práce s bráněním jsme měli s oběma krajními záložníky soupeře, kteří byli velice mrštní a kreativní směrem dopředu. I střední záložník soupeře se často dostával k míči, ale naštěstí pro nás jsme ho vždy dokázali dostoupit, takže neměl potřebný prostor pro kvalitní přihrávky.

V 55. minutě jsme po obraném rohovém kopu vybojovali míč, Krejsa ho předal Sadlakovi a společně postupovali pouze na jediného obránce. Sadlak předložil míč zpět Krejsovi na velké vápno, ale proti této střele se vyznamenal domácí brankář. Naopak moc chvály domácí golman neuslyší za strčení do Krejsy za žlutou kartu a po pár minutách faul na Sadlaka ve vápně, po kterém následovala penalta a druhá žlutá = vyloučení.
K exekuci penalty se postavil Hovorka, ale přestřelil. Naštěstí nás to mrzet nemuselo. I s ohledem na výsledek a díky zodpovědnosti celého týmu jsme se po zbytek zápasu spíše soustředili na bránění, vykrývání prostorů, a když jsme měli balon tak na rychlé brejky, které nám ale příliš nevycházeli. Do zakončení se přesto postupně dostali Sadlak a Krejsa, ale jejich střeli mířili nad domácí branku. Mrzet nás to ale nemuselo, uhráli jsme cenné body ze hřiště silného týmu a věříme, že je příští týden doma potvrdíme proti Dřítni.

FK Chelčice – Sokol Cehnice 0:2 (0:2) 26. Hovorka Petr, 42. Mára Jaroslav

Přech – Čech L., Martínek O., Hovorka, Martínek M. – Konečný, Prokeš, Mára, Řehoř P. – Krejsa, Sadlak (81. Čech J.)