SRP
Vítězná domácí premiéra

Obnovená domácí premiéra v I. B třídě po 12 letech nám vyšla na výbornou. Soupeřem nám tentokrát byl celek Dřítně. Počasí fotbalu nahrávalo, slunečno a bez větru, takže nic nebránilo parádní podívané, které se skutečně zhruba 70 diváků dočkalo.

Hned od první minuty jsme chtěli na Dříteň nastoupit a rozhodnout. Už v loňské sezóně se nám tento přístup nesčetně krát vyplatil a doufali jsme, že i ve vyšší soutěži bude naše nátlaková hra fungovat. A také tomu tak bylo. Už v 5. minutě vyslal Martínek nebezpečnou střelu na hostujícího brankáře, který ji pouze vyrazil před sebe, ale dorážející Krejsa byl bohužel pro nás v ofsajdu. To nás ale dlouho mrzet nemuselo.

Následoval náš další tlak, který vyústil v rohový kop, na který si naskočil Hovorka. Jeho hlavičku ještě obrana hostí dokázala zastavit, ale dorážku Ondry Sadlaka už ne 1:0. A dál jsme byli při chuti. Oba krajní záložníci i středoví hráči pracovali výborně a přehrávali své soupeře. Měli jsme několik centrů a závarů, ale k přímému ohrožení branky jsme se nedostali.

To až v 17. minutě, kdy Hovorka zahrával volný přímý kop z poloviny hřiště přes Krejsu, na který si naběhl opět Ondra Sadlak a v těžké pozici dokázal prostřelit hostujícího brankáře podruhé 2:0. Netrvalo dlouho a rychlou akci po levé straně táhl Pepa Čech, nacentroval na hranici velkého vápna a Krejsa hlavičkoval za záda brankáře Dřítně - 3:0. Ve dvacáté minutě tak bylo prakticky rozhodnuto.

Kaňkou na jinak skvělém zápase je brzké zranění Ondry Sadlaka, který musel po nevybíravém zákroku jednoho z hostujících hráčů už ve 24. minutě ze hřiště. Trošku nám to ubralo síly v ofenzivě, ale už nám to tolik nevadilo. Poločas jsme dohráli většinou na polovině Dřítně, kdy stříleli Krejsa, Vaněk a Mára, ale ani jeden z nich neměl přesnou mušku. Dostali jsme se k několika centrům, ale s těmi si hostující obrana poradila.

Druhý poločas začal naší krásnou akcí po pravé straně, kdy Hovorka vybídl Kuncla ke hře po lajně, ten na nic nečekal a poslal přihrávku na nabíhajícího Máru, který krásným přehozením z poza vápna překonal brankáře Dřítně a bylo to 4:0. Lepší start do druhé půle jsme si nemohli přát. V tu chvíli bylo už všem na hřišti jasné, kdo si ponechá 3 body za vítězství v zápase.

Další průběh zápasu byl už jenom z povinnosti, my jsme se snažili kombinovat, Vaněk se dostal do gólové příležitosti, ale trefil pouze brankáře. Série rohů pak také nebyla zakončena přímou střelou. Hosté měli 2 výraznější příležitosti, kdy jednou se skvěle předvedl náš brankář a podruhé netrefil hostující útočník branku o pár decimetrů. Ke konci zápasu asi polevila naše koncentrace a na pravé straně jsme nechali úplně volného jednoho z nejlepších hráčů Dřítně, ten postupoval prakticky sám na naši branku z levé strany a prostřelil Přecha.

Přišli jsme tak o čisté konto naší laxností, ale tentokrát nás to nemuselo tolik mrzet. Vyhráli jsme 4:1 a děkovačka s fanoušky byla stejná, jako jsme ji zažívali v loňské sezóně. Doufáme, že si formu udržíme i příští týden, kdy zajíždíme na horkou půdu do Volyně.

Cehnice – Dříteň 4:1 (3:0) 11. Sadlak Ondřej, 17. Sadlak Ondřej, 20. Krejsa Pavel, 49. Mára Jaroslav

Sestava: Přech – Mára, Hovorka, Martínek O., Čech L. – Konečný (81. Kaločai), Prokeš, Vaněk (88. Řehoř), Čech J. – Krejsa (83. Prokopec), Sadlak (24. Kuncl, 61. Turek L.)