ZÁŘ
Z Volyně jsme nepřivezli ani bod

Se zhoršeným počasím přišel i náš zhoršený výkon. Do Volyně jsme se vydali zabojovat na půdě silného soupeře o nějaké body, ale zkušený soupeř si zápas pohlídal.

Začátek zápasu nás hned utvrdil v tom, že Volyně je silný a houževnatý tým, který přesně víc, co chce hrát a mají velmi propracovaný systém, na který jsme bohužel nenašli za celých 90 minut recept.

Začátek zápasu se odehrával mezi šestnáctkami a oba týmy se soustředily na to, aby zbytečně neinkasovali. Naše obrana pracovala spolehlivě a v útoku se Kořán a Sadlak snažili zaměstnávat domácí obranu svou aktivitou. Naši jednu z mála šancí měl Kuncl, který dostal při rychlém brejku balón za obranu, ale nepovedlo se mu zakončit. Na druhé straně pak domácí udeřili ve 25. minutě po naší nepovedené rozehrávce, kdy po nevydařené střele domácího záložníka balón doputoval k dalšímu hráči před odkrytou bránu a ten ji bez problémů trefil 1:0.

Do poločasu se ještě k zajímavější příležitosti dostal Libor Čech po průniku po levé straně, ale jeho zakončení skončilo nad domácí brankou. Hovorka pak z trestného kopu pořádně protáhl domácího brankáře, který míč vytěsnil do tyče a mimo branku. Do poločasu už to byl spíše nesmlouvavý boj, který podpořila i vynikající návštěva cca 150 diváků, kteří bouřlivě oceňovali každou zajímavou šanci na obou stranách.

Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že se pokusíme alespoň o vyrovnání. Ale nedařila se nám příliš kombinace. Volyně nás nepouštěla k centrům ze stran, takže jsme si ani žádný souvislejší tlak nevytvořili. Za zmínku stojí jenom dalekonosná střela Krejsy, který zkusil nachytat domácího brankáře, ten ale jeho střelu vytěsnil na roh. Ani standardní situace nám tentokrát nevycházeli.

Domácí zodpovědně bránili a zároveň byli důrazní a silní v ofenzivě. Vypracovali si několik závarů a trestných kopů, se kterými si ale naše obrana vždy věděla rady. Ke konci zápasu jsme vsadili vše na ofenzivu, Hovorka se přesunul dopředu a doufali jsme, že alespoň silou se dokážeme proti unaveným obráncům prosadit. Ale nebylo tomu tak.

V 86. minutě jsme pak po standardce dostali druhý gól a v samotném závěru z brejku ještě třetí. Skóre vypadá děsivě, ale nás alespoň těší, že nás Volyně nepřejela jako tank, jak napovídá skóre, ale že jsme celý zápas dokázali vzdorovat a při troše štěstí jsme i na bod měli. Ale výsledek je takový, jaký je. My se z toho musíme rychle oklepat a připravit se na další zápas, kdy nás doma čekají Stachy.

Volyně – Cehnice 3:0 (1:0) 25. Brabec Jiří, 86. Malina Martin, 90. Gašpar Filip

Přech – Frčka M. (35. Klas, 80. Kaločai), Martínek O., Hovorka, Čech L. – Čech J., Kuncl, Krejsa, Konečný – Kořán, Sadlak