ZÁŘ
Zbytečná domácí porážka od Stach

K druhému domácímu zápasu sezóny k nám přijel celek ze Stach. Ten měl do té doby pouze 1 bod. Kvalitou to však byl soupeř velice těžký a my jsme věděli, že pouze zodpovědný výkon od první do poslední minuty nám může pomoci k vítězství. A právě prohospodařený první poločas dal ráz celému utkání.

Hned v úvodu jsme se snažili zaskočit zkušeného soupeře aktivní hrou. Velice dobře uprostřed hřiště spolupracovali Bízek a Prokeš, ale do vyložených šancí jsme se nedostávali. Stejně tak soupeř, který zvolil jednoduchou taktiku nakopávaných dlouhých míčů na svého urostlého útočníka, se kterým jsme si v první polovině nevěděli rady. Ale všechny souboje se odehrávaly mezi šestnáctkami. Ani jeden z týmů příliš neriskoval. Nám se příliš nedařily ani standardní situace, kdy jsme ze 3 rohů nevytěžili vůbec žádné zakončení. To hosté byli ze svých standardek úspěšnější. Nejprve měli závar po svém rohovém kopu a následně ve 25. minutě po dlouhém autu a našem zaváhání dokázali vstřelit branku z bezprostřední blízkosti.

Ani tento gól však neměl na další průběh první půle žádný velký význam. Stachy vyčkávali, čekali na svou šanci a my jsme se nedokázali ani vzduchem, a ani po zemi dostat k pořádnému zakončení. Za zmínku stojí jenom 2 dalekonosné střely Bízka, které ale dobře chytajícího golmana hostí nezaskočili.

Na druhé straně hýřil aktivitou kapitán Stach, který měl několik dobrých střel, ale buď mířil mimo, nebo si s nimi poradil náš brankář.

Do druhé půli jsme nastoupili s jasnými pokyny a odhodláním se zápasem něco udělat. Hned na začátku jsme zahrávali několik rohů, dostali jsme se i do zakončení, ale Hovorka a ani Krejsa nedokázali své hlavičky umístit tak, aby skončili v brance. Následoval náš nápor a tentokrát i se šancemi. Po dlouhém nákopu od Hovorky, Krejsa sklepl míč do běhu Řehořovi, který ale z penalty nedokázal úspěšně zakončit a hostující obrana ho zablokovala. Následovalo několik centrů, které ale své adresáty nenašly.
Stachy v tu chvíli nebyly schopné udržet míč a každý jejich pokus o kontr na naši bránu jsme rychle uhasili. Ale stále jsme potřebovali vstřelit alespoň jednu branku. Velice blízko jsme byli už v 80. minutě, kdy Hovorka prodloužil míč na Krejsu, ten ho předal dál na Sadlaka, který mohl postupovat sám na bránu, ale volil ještě přihrávku zpět na Hovorku, kterou hostující obrana odvrátila.

Naši poslední šanci pak měl opět po dlouhém nákopu a Krejsově přiklepnutí Hovorka, ale jeho hlavička neměla potřebnou razanci a hostující brankář potvrdil svoje kvality.

Ukázalo se nám, že hrát pouze poločas nestačí a Stachy si s vypětím všech sil odváží všechny 3 body. Skvěle rozjetou sezónu jsme si tak 2 porážkami v řadě zbytečně zkomplikovali a nyní nás čekají další těžké zápasy, které musíme zvládnout.  V neděli jedeme do Strunkovic, kde se pokusíme zabojovat o nějaké body, abychom se stále drželi daleko od hranice sestupu.

Cehnice – Stachy 0:1 (0:1) 25. Pek David

Novák – Kuncl, Hovorka, Martínek O., Martínek M. – Čech L., Bízek, Prokeš, Čech J. (70. Kořán) – Krejsa, Řehoř M. (60. Sadlak)