ZÁŘ
Parádní výsledek s lídrem soutěže

V sobotu k nám přijel lídr soutěže, tým Čkyně. Který měl do té doby skvělou bilanci 5 výher v 5 zápasech při skóre 13:2. To bylo proti našim 3 zápasům v řadě bez vstřelené branky a bez bodu opravdu hrozivé.

Věděli jsme, že si nesmíme dovolit další zaváhání. A tak každý z hráčů k zápasu přistoupil skutečně svědomitě a hned od první minuty bylo vidět, že si Čkyně body od nás neodveze lacino. Zápas byl plný důrazných soubojů a oba týmy se snažili neustále hrát dopředu, což se určitě divákům líbilo. My jsme se dostali k několika standardním situacím, ale k přímému ohrožení branky ne. Čkyně se snažila dlouhými nákopy hledat své útočníky, ale také často marně a bez efektu.

Nám se celkem dařila kombinace a dostávali jsme se do křídelních prostorů k centrům. Jeden takový jsme si připravili i v 18. minutě. Kdy jsme velice dobře sehráli autové vhazování u hostujícího vápna, Vaněk nacentroval a Ondra Martínek na zadní tyči nás poslal do vedení. Po dlouhých 3 zápasech se nám podařilo vstřelit branku a to nám dodalo sebedůvěru.

Hráli jsme se Čkyní vyrovnanou partii. Čkyně sice byla velice kompaktní a její střední záložníci velice šikovní, ale nám fungovala obrana i skvělý brankář, který se zaskvěl hned několika těžšími zákroky po centru a hlavičce do protipohybu, nebo po tečované střely z přímého kopu.

Do kabin se šlo za našeho vedení, kdy Čkyně byla očividně hladová a chtěla se o výsledek ještě poprat. My jsme věděli, že nesmíme z vysokého tempa ustoupit za žádnou cenu. Čkyně začala druhý poločas velkým náporem, ale s velkým rizikem vzadu. Hrála prakticky na jednoho obránce, kdy ostatní hráči byli na naší polovině a snažili se kombinovat. Nikdy se ale nedostali na dostřel naší brány a centry, které létaly na jejich vysoké hráče, tentokrát naše obrana s přehledem odvracela.

A navíc se nám dařily protiútoky. Několik jsme jich v zárodku sice pokazili, ale z některých jsme dokázali vytěžit slušné střely a rohové kopy. Z jednoho takového jsme pak přidali i druhý gól. A to v 56. minutě, kdy Vaněk centroval, Hovorka podstoupil ve vápně těžký souboj, míč se odrazil ke Krejsovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě 2:0.

Ani ne za dvě minuty jsme opět uspěli na straně po autovém vhazování, Vaněk se vymotal ze sevření a našel ideálně Krejsu na penaltě, který zakončil hlavou k tyči, a bylo to 3:0. Čkyně v tu chvíli byla jak opařená. Stále se snažila ohrozit naší bránu, ale dostala se pouze ke 2 nebezpečným střelám, které ale obě náš brankář bravurně vyrazil. Rohové kopy jsme si pohlídali.

Razítko na naše vítězství dal v 77. minutě Bízek, kdy po Vaňkem vybojovaném míči zamířil z hranice vápna přesně k tyči a byl odměněn za svůj velice zodpovědný výkon. Čkyně se stále snažila alespoň o čestný úspěch, nám výrazně ubývaly síly, ale naštěstí jsme odolali a je z toho parádní výsledek, na který můžeme být hrdí. Zápas jsme sice nekontrolovali, ale produktivita tentokrát byla na naší straně.

Do velké šance se ještě pro Prokešově přiťuknutí dostal Pepa Čech, ale z blízka minul hostující branku. To nás ale už tolik mrzet nemuselo, protože jsme zápas zvládli a připsali důležité 3 body proti velice aktuálnímu lídrovy soutěže.

Chceme se držet v klidném středu tabulky, takže domácí zápasy musíme zvládat. I proti takto silným soupeřům. Doufejme, že si pozitivní přístup k utkání a bojovnost přeneseme i do dalších zápasů.

Nyní nás čeká náročný týden, kdy o svátku 28. 9. hrajeme doma se Zdíkovem, následuje ten samý den pohár proti Pražáku a v sobotu jedeme na horkou půdu do Sousedovic.

Cehnice – Čkyně 4:0 (1:0) 18. Martínek Ondřej, 56. Krejsa Pavel, 58. Krejsa Pavel, 77. Bízek Jakub

Sestava: Novák – Čech L., Hovorka, Martínek O., Martínek M. – Kořán (86. Hroch), Vaněk (82. Kraus), Bízek, Prokeš – Krejsa, Sadlak (55. Čech J.)