ZÁŘ
Vydřené body s posledním Zdíkovem

Po zápase s prvním týmem tabulky nás čekal zápas s posledním Zdíkovem. A průběh zápasu byl opravdu hektický. Naštěstí se nám povedlo zápas otočit a získat povinné tři body.

Už od první minuty bylo jasné, že to bude pouze o našem týmu. O tom, kdy se nám podaří vstřelit první branku, a otupíme odpor soupeře. Ale i přes několik jasných příležitostí se nám to nepodařilo. A až do konce zápasu jsme se strachovali o výsledek. Ale hezky od začátku.

Ve velké šanci se po rohu Vaňka objevil hned na začátku utkání Ondra Martínek, ale svou placírku nasměroval mimo bránu. Další obrovskou šanci měl Prokeš, po přihrávce od Krejsy šel sám a bránu, ale nepropálil brankáře. Do hezké šance se po přiťuknutí od Krejsy dostal Hovorka, ale také nedokázal úspěšně zakončit. Další roh Vaňka pak Hovorka zcela sám nasměroval nad bránu. Následovala stoprocentní příležitost Krejsy, kdy dostal balón do vápna a šel sám na bránu, ale vychytal ho hostující brankář při zakončení na zadní tyč. Za zmínku stojí ještě šance Řehoře, kdy dostal vzduchem balon od Krejsy do vápna, ale nepodařilo se mu přehodit hostujícího brankáře. A jak se říká – nedáš, dostaneš.

Z rychlého protiútoku po naší další standardní situaci šli hostující hráči 2 na 2 a dokázali si po naší chybě poradit a bylo to ve 25. minutě 0:1. Zatím jsme nepanikařili, věděli jsme, že šance si vytváříme, že tlak máme a že to tam musí začít padat. Do poločasu jsme ale žádnou naší větší či menší šanci nedokázali proměnit. Ať už to byly trestné kopy Hovorky či Marka Martínka, nebo centry ze stran, na které naši útočníci nedosáhli nebo jsme je nedokázali protlačit na hostujícího brankáře.

Po průvanu v kabině jsme si řekli, že musíme ještě více přidat a konečně proměnit šance. Než jsme se ale do pořádné akce dostali, bylo to 0:2. Hosté zachytili naši rozehrávku a po samostatném úniku zvýšili. To byla v 54. minutě tvrdá sprcha. Ale my máme v týmu Vláďu Vaňka, který i v takových situacích nepanikaří a hned za minutu nám z dorážky vliv adrenalin do žil, když zblízka překonal hostujícího brankáře a bylo to 1:2.

V tu chvíli nás bylo plné hřiště, zvláště když se dost hloupě nechal ihned po gólu vyloučit hostující hráč za nesmyslné nakopnutí našeho hráče v přerušené hře. Věděli jsme, že musíme ještě více přidat. Důležité střídání přišlo hned následně, kdy na hřiště přišel Patrik Řehoř a svou zarputilostí dokázal rozhýbat statickou obranu soupeře. Z naší větší aktivity vyústila i šance Krejsy, kdy postupoval ze strany sám na bránu, ale ukvapil se se střelou a z hranice vápna přestřelil.

Zlom pak přinesla 70. minuta, dlouhý pas na Řehoře, kterého sestřelil dost nešetrné hostující brankář ve vápně, a kopali jsme penaltu. Vaněk ji s přehledem proměnil a bylo to 2:2. Zbývalo nám 20 minut na to strhnout zápas na naší stranu. Ale první desetiminutovka žádnou vyloženou šanci nepřinesla. Hosté byli zalezlí a naše centry nenacházeli adresáty. Rohy sice byly dobře zahrávané, ale ani jedna z našich věží se gólově nedokázala prosadit – buď jsme byli nepřesní nebo hlavičky neměli potřebnou razanci.

Trenérům se ale povedlo i další střídání, kdy na hřiště přišel Mára, který po 5 minutách na hřišti rozhodl. Krejsa dostal balón za obranu, připravil ho ke střele Řehořovi, který pěkně zamířil, domácí míč odrazili k Márovi, který nadvakrát prostřelil hostujícího brankáře a naše radost mohla propuknout. Mára pak ještě dokonal dobře známé přišel, viděl, zvítězil a "odešel". V 88. minutě totiž dostal červenou kartu za souboj s hostujícím brankářem, kdy ho dotlačil i s míčem do brány, ale rozhodčí vyhodnotil tento souboj jako hrubou hru našeho hráče a vyloučil ho.

Nic to už ale nezměnilo na tom, že jsme vybojovali povinné body. Je vidět, že soutěž není jednoduchá a mezi prvním a posledním týmem soutěže nejde dělat rozdíly. Na každý zápas se musíme maximálně soustředit a každou šanci se snažit proměnit. Poctivá práce, zodpovědnost a spolupráce celého týmu jsou jediným receptem na to být v této soutěži úspěšný.

V sobotu nás čeká náročné utkání v Sousedovicích. Snad dokážeme uspět i na hřišti tohoto ambiciózního celku.

Cehnice – Zdíkov 3:2 (0:1) 55. Vaněk Vladimír, 71. Vaněk Vladimír (pen.), 83. Mára Jaroslav

Novák – Čech L. (76. Mára), Hovorka, Martínek O., Martínek M. – Kořán (35. Čech J.), Bízek, Vaněk, Prokeš – Řehoř M. (57. Řehoř P.), Krejsa