ŘÍJ
Venkovní porážka od Sousedovic

V sobotu jsme zajížděli na hřiště ambiciózních Sousedovic, kde na lavičce sedí náš bývalý trenér Šroub. Věděli jsme, že to bude velice náročný zápas, na který si našlo cestu mnoho diváků a vytvořili skvělou atmosféru.

Od první minuty bylo jasné s jakou taktikou oba týmy nastoupily. My jsme přijeli hrát ze zabezpečené obrany a čekat na nějaký brejk. Sousedovice se snažili překonat naši hru kombinačně a využívat bratry Glazunovi v útoku.

Celkem dobře se nám dařilo eliminovat střed zálohy Sousedovic, takže se do hry nedostávali jejich tvořiví hráči a neměli prostor připravovat gólové šance. Sousedovice se tak prosazovali spíše ze standardních situací, kdy zahrávali několik rohů a volných přímých kopů. Několikrát byly blízko gólu, ale náš brankář vše s přehledem vyřešil. Tři jasné šance hlavičkujícím hráčům chytil a dvakrát domácí naši bránu z velké šance minuli.

I my jsme se po 20 minutách osmělili a Vaněk dostal přihrávku od Sadlaka na velké vápno a zvolil střelu z první. Ta se mu povedla, ale domácí brankář ji dokázal vyrazit na roh. V první půli jsme měli ještě jednu velkou šanci při trestném kopu Vaňka z hranice vápna, ale domácí vyhlavičkovali gólovou střelu z brankové čáry. To od nás bylo vše a zbytek zápasu jsme se spíše jenom bránili.
Do šaten se šlo za nerozhodného stavu 0:0 a druhá půle nabídla podobný obrázek. My jsme zodpovědně bránili a domácí spíše drželi míč, než že by si vypracovali nějaké vyložené příležitosti.

Až v 76. minutě nám po brejku unikl domácí hráč a při samostatném nájezdu prostřelil našeho brankáře. V 83. minutě pak po vráceném rohovém kopu zvýšily Sousedovice hlavou z bezprostřední blízkosti na 2:0 a bylo po zápase.

Utkání nám ukázalo, že hrát můžeme s každým celkem, ale k získání bodů potřebujeme větší důraz nejenom v koncovce ale i ve vlastním vápně.

Sousedovice – Cehnice 2:0 (0:0)

Novák – Prokeš, Hovorka, Martínek O., Čech L. -  Pletka (70. Kořán), Bízek, Vaněk, Čech J. – Krejsa, Sadlak