ŘÍJ
Zvládli jsme další těžký test

I druhé domácí utkání za sebou proti papírově slabšímu soupeři bylo napínavé až do konce a opět jsme si připsali důležité 3 body. A opět jsme museli skóre otáčet.

Zápas se od začátku nevyvíjel vůbec dobře. Hosté hned v 6. minutě zahrávali trestný kop z hranice šestnáctky a hostující hráč se nemýlil a uklidil míč přesně k tyči. To byla studená sprcha. Ale věděli jsme, že máme spoustu času na to s výsledkem ještě něco udělat.

Naší snahou bylo dostávat do vápna na útočníky kvalitní centry a pokoušet se častěji o střelbu. To vše se nám celkem dařilo, ale v zakončení jsme nebyli přesní. Do první vážnější šance se dostal Sadlak, ale z voleje přestřelil hostující branku. Další příležitost měl poté Frčka, ale místo střely volil přihrávku, kterou přes hostující obranu nepropasíroval.

Do stoprocentní šance se po přiťuknutí Sadlaka dostal Krejsa, ale volil razantní zakončení, které se mezi tyče nevešlo. Zahrávali jsme i několik rohových kopů, ale branku soupeře jsme příliš neohrožovali.

Hosté se snažili o jednoduchý fotbal s rychlým přenášením míče dopředu a dostali se k několika střelám ze střední vzdálenosti. S těmi si ale náš zaskakující brankář Milan Řehoř poradil. Hosté dokonce vstřelili i druhý gól, ale toho dosáhli za očividného hraní rukou, takže tato branka nemohla být uznána. Už se blížil konec poločasu, kdy jsme z nenápadné akce ze strany udeřili. Turek si naběl na centr Prokeše, hlavou trkl do balónu a bylo srovnáno 1:1.

O poločase jsme se snažili především uklidnit, abychom soustředěnou hrou dokázali soupeře dostat pod tlak a přidali rozdílový gól. To se nám povedlo hned z kraje druhého poločasu. Po faulu těsně za hranicí vápna se k trestnému kopu postavil Krejsa, místo očekávané střely však oslovil překvapivou přihrávkou Frčku, který míč propasíroval na bránu, a bylo to 2:1. Vše ještě kontroloval u tyče na hranici sebeobětování Bízek.

Do konce zápasu jsme měli otěže pevně v rukou, hosté hrozili spíše z ojedinělých brejků, ale do vyložené šance se nedostali. To naše vedení mohl zvýšit Hovorka po trestném kopu z 25 metrů, ale hostující brankář se tentokrát vyznamenal a dobře umístěnou střelu vyškrábl.

Zahrávali jsme několik rohů a trestných kopů, dostali se i do zakončení, ale do gólové šance už nikoliv. Postupně se hra otevírala, kdy se hosté snažili o vyrovnání a my jsme měli k dispozici hned několik zajímavých brejkových situací, ale nedokázali jsme je dotáhnout. Buď nám chyběl pověstný krůček k zakončení, nebo jsme už při zakládání akce zvolili špatné řešení. Přesto jsme ale uhájili důležité tři body, které nás stále drží v lepší polovině tabulky.

Nyní nás čeká náročný trojboj v podobě zápasů se Lhenicemi (4. místo), Lažištěm (1.) a Netolicemi (5.). Z toho dva soupeři venku a ten nejtěžší doma. Tak uvidíme, kolik bodů se nám z těchto zápasů podaří získat.

Cehnice – Vl. Březí 2:1 (1:1) 45. Turek Vladimír, 49. Frčka Radek

Řehoř M. – Čech L., Hovorka, Martínek O., Martínek M. – Frčka, Bízek (64. Pletka), Vaněk (29. Turek), Prokeš (83. Řehoř P.) – Krejsa, Sadlak (88. Čech J.)