ŘÍJ
Prohra se silným soupeřem ve Lhenicích

Do Lhenic jsme jeli s jasnou taktikou, hrát obezřetně zezadu a čekat na svoje šance. To se nám také v prvním poločase dařilo. Nově složená obranná čtveřice fungovala na jedničku a nepouštěla rychlé domácí útočníky k jejich obvyklým výpadům. Navíc se nám skvěle dařilo směrem dopředu a především Prokeš se Sadlakem dokázali vytvářet tlak na domácí obranu a dostali jsme se k celé řadě standardek a rohů.

Bohužel jsme ani z jedné gólovou příležitost nevytěžili. Dostali jsme se sice několikrát do zakončení, ale naše hlavičky končili buď v náručí domácího brankáře, nebo vedle domácí branky. Příkladnou bojovnost museli ukázat i oba krajní záložníci, protože bylo potřeba, aby doplňovali útok a zároveň stále plnili defenzivní úkoly, kterých bylo více než dost.

Domácí se dostali ke 2 zajímavým střelám, nejprve se kolem našeho obránce obtočil domácí střední záložník a o půl metru minul bránu a následně z trestného kopu tentýž hráč opět o několik decimetrů netrefil zařízení.

Jinak se v první půli hrál celkem pěkný fotbal, my jsme hráli ze zabezpečené obrany a vyráželi k velmi nebezpečným brejkům. Šancí sice ani na jedné straně mnoho nebylo, ale zápas měl náboj, byl zajímavý a bylo na co koukat.

Druhá půle začala podobně. Zodpovědná obrana nám fungovala a čekali jsme, jestli se neujme nějaký centr ze standardky. Rohů jsme v tomto zápase měli více než dost, ale k pořádnému zakončení jsme se nepropracovali.

V 57. minutě pak došlo k rozzuzlení celého zápasu. Domácí nás nachytali na pravé straně nepřipravené, rychle vhodili aut a domácí útočník se prosmýkl do vápna, nahrál před odkrytou bránu a připravil tak jednoduchou pozici pro zakončení svému spoluhráči. Za dalších deset minut pak střelec úvodního gólu postupoval ze strany k naší brance a po souboji s Krejsou se pískala penalta. Tu domácí útočník proměnil a bylo po zápase.

Domácí se už nikam netlačili, my jsme bohužel neměli sílu na to s výsledkem něco zásadního udělat. Snažili jsme se, naše středová řada pracovala na maximum, ale proti domácímu týmu to v této fázi zápasu bylo velice složité. Paradoxně jsme se ale ještě dostali do zajímavé standardní situace, kdy náš hráč nedokázal trefit dobře balón z prostoru penalty a ke konci zápasu jsme si vytvořili největší šanci, kdy Přech narazil balón Sadlakovi, který bohužel nedokázal svůj nájezd na domácího brankáře využít a minul domácí branku. Poslední standardka v našem podání pak v 90. minutě skončila vysoko nad a tak zápas skončil vítězstvím domácích.

Na vyložené šance to bylo 1:1, ale bohužel si odvážíme prohru. Příští zápas nás čeká další těžký test, přijede k nám první Lažiště. Tak uvidíme, jestli dokážeme navázat na dobrý výkon ze Lhenic a potrápíme i dalšího favorita naší soutěže. Tentokrát by to ale už chtělo i s bodovým příspěvkem na naše konto. Za dobrý výkon se body nerozdávají.

Lhenice – Cehnice 2:0 (0:0)

Novák – Martínek O., Hovorka, Krejsa, Turek – Pletka, Frčka, Prokeš, Řehoř P. – Sadlak, Klas (80. Přech)