ŘÍJ
Cenný skalp lídra tabulky

Na prvního to zkrátka umíme. Tak by se daly stručně charakterizovat naše domácí zápasy proti aktuálním lídrům tabulky. Do té doby neporažená Čkyně si od nás před časem odvezla debakl 4:0. A současný suverénní lídr tabulky Lažiště také neuspělo a odjelo s porážkou 1:0.

Zápas s Lažištěm se hrál za silného větru, a proto bylo hned na začátku důležité zvolit si správnou stranu. Náš kapitán vyhrál los, takže jsme první poločas hráli po větru a náležitě jsme toho také využili. Od první minuty jsme věděli, že to bude velice těžký zápas a hlavně středová a útočná řada Lažiště budila respekt. Naše konsolidovaná a soustředěná obrana včetně zodpovědného vracení útočníků však fungovala dokonale.

Lažiště se snažilo vysílat své rychlé hráče za naší obranu, ale ta si s přehledem se všemi náběhy poradila. Stoperská dvojce Krejsa – Hovorka vyhrávala důležité souboje a krajní obránci Ondra Martínek s Liborem Čechem plnili do puntíku své taktické úkoly, takže hosté nevěděli kudy kam a míče pouze nakopávali. A to byla voda na náš mlýn, protože proti větru to hostům skutečně nelétalo.

Dvakrát se přesto dostalo v prvním poločase Lažiště do zajímavých situací, ale nejprve Martínek a následně Libor Čech jejich akce na poslední chvíli zastavili.

To my jsme byli v útoku nebezpečnější. Fungovaly nám slušně standardky a z jedné z nich se po centru Krejsy dostal Hovorka z penalty k hlavičce a pořádně protáhl hostujícího brankáře. Neproměněná šance nás ale dlouho nemrzela, ve 35. minutě opět zahrával Krejsa trestný kop z poloviny hřiště, hostující brankář míč vyrazil pouze na volného Milana Řehoře, který svou levou nohou míč z prostoru penalty uklidil přesně k tyči. Jeho oslava gólu pak všechny přítomné diváky mile překvapila.

Do poločasu jsme se soustředili na pozornou obranu a hlavně Frčka s Bízkem ve středu hřiště hráli důležitou roli v zastavování rychlých kontrů Lažiště.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se stejným nasazením ale s vědomím, že nyní budeme hrát proti větru my. A to mělo na průběh zápasu také zásadní vliv. Hosté začali zkoušet nákopy i z vlastní poloviny a díky větru se tak dostávali až k našemu vápnu. Několikrát nám míč propadl za obranu a obránci zachraňovali situaci na poslední chvíli. Nejvážnější příležitost si pak Lažiště vytvořilo okolo 70. minuty, kdy se opět po dlouhém nákopu dostal do úniku hostující útočník, přehodil našeho brankáře, ale Hovorka na brankové čáře míč vykopl. Za pár minut se akce opakovala, ale snahu o přehození brankáře tentokrát náš gólman vystihl a míč zachytil. V 75. minutě jsme pak dokonce dostali branku, ale rozhodčí ji správně neuznal, protože hostující hráč stál sám na brankové čáře, takže se jednalo o jasný ofsajd.

Další šance pak pochytal výborný Novák, takže jsme stále živili naději na bodový zisk. Ten mohl potvrdit Hovorka, protože po průniku Patrika Řehoře se pískala penalta. Patrik byl v jasné příležitosti přistrčen zezadu. Hovorka však penaltu kopl tak, že hostující vysoký brankář na ni dosáhl a vyrazil ji. Zbývalo nějakých 10 minut do konce. Naštěstí jsme hru dokázali srovnat, konsolidovat a zkušeně jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Náš poslední domácí zápas podzimu se divákům musel líbit a i přes nepřízeň počasí jich dorazilo celkem hodně a užili si atraktivní souboj se skvělým výsledkem.

Poslední podzimní kolo zajíždíme do Netolic a uvidíme, zda se bude hrát ještě avizovaná předehrávka ve Zdíkově.

Cehnice – Lažiště 1:0 (1:0) 35. Řehoř Milan

Novák – Čech L., Krejsa, Hovorka, Martínek O. – Čech J., Frčka, Bízek, Kořán (75. Řehoř P.) – Řehoř M. (89. Kaločai), Sadlak