LIS
Na závěr podzimu důležité venkovní vítězství

Venkovní zápasy nám nejdou, to si musíme přiznat. Doma jsme skoro stoprocentní, ale venku jsme uhráli vítězství pouze v prvním našem zápase v I.B třídě a v sobotu. Na jaře musíme na této tristní bilanci zapracovat. I přesto jsme se ale udrželi na 5. místě tabulky, což nás samozřejmě mimořádně těší.

Zápas v promrzlém Zdíkově začal z naší strany velkým náporem. Krejsa i Sadlak dělali domácím obráncům problémy. Hned v 5. minutě pak Krejsa vystihl domácí rozehrávku, obešel domácího golmana, ale následně nepochopitelně minul úplně odkrytou branku. Za pár minut na to Vaněk přihrál opět na volného Krejsu na vápno, který ale šajtlí znovu minul domácí branku.

Naštěstí hned ve 14. minutě jsme se gólově prosadili. Pletka zatáhl už po několikáté míč po pravé straně, předložil ho na vápno Vaňkovi, který s přehledem prostřelil domácího brankáře. Do této doby bylo na hřišti pouze jedno mužstvo, ale po vstřeleném gólu začali domácí více riskovat a my jsme nepochopitelně přestali hrát.

Domácí měli nůž na krku, protože další porážka by pro ně znamenala vysokou pravděpodobnost sestupu, ačkoliv zbývá ještě spousta zápasů, Zdíkov je se 2 body opravdu v ohrožení. Domácí začali více běhat a přečíslovat naši zálohu. Nám se ještě do 20. minuty povedlo nastřelit tyč, kdy Prokeš byl rychlejší než domácí golman, zatáhl míč po hranici vápna, ale bohužel trefil pouze konstrukci odkryté branky. Po této šanci ale byli ve hře především domácí.

Hlavně pak ve středu hřiště hrál dobře kapitán domácích podporovaný dalšími mrštnými hráči. Zhruba okolo 30. minuty se rozběhl domácí stoper dopředu, naši útočníci se s ním nechytili a ten prošel až na penaltu, odkud naštěstí minul tváří v tvář našemu brankáři. Za dalších 10 minut šli domácí znovu na naši bránu, tentokrát se dostali přes střed obrany, kdy se nám nepovedlo vystavit domácí do ofsajdu. Naštěstí Novák předvedl svůj skvělý reflex a v souboji jeden na jednoho s domácím útočníkem se vyznamenal.

Do šatny se odcházelo za tlaku Zdíkova, kdy nám se nedařilo udržet míč na kopačkách. Druhá půle začala pozvolna, oba týmy se soustředili na pozorné bránění. My jsme sice drželi méně míč, ale o to nebezpečnější jsme byli. Domácí měli spíše platonický tlak z nakopávaných míčů, se kterými si ale naše obrana v čele s kapitánem Martínkem věděla rady.
My jsme mohli přidat hned několik pojistek, a to nejdříve Krejsa po centru Pletky, následně sám Pletka šel ze strany sám na bránu, ale minul. Libor Čech z podobné pozice nedokázal důrazně zakončit a proti domácímu golmanovi tedy neuspěl.

Neujala se ani technická střela Ládi Vaňka z hranice vápna, která skončila opět na tyči. Domácí se pokoušeli překvapit naši obranu, ale ta fungovala výborně. Co za ni propadlo, to si sesbíral Novák. Nápor domácích na konci zápasu pak byl naštěstí bez výraznějšího ohrožení naší branky a tak jsme mohli oslavit teprve 2. venkovní vítězství v této sezóně.

Zdíkov – Cehnice 0:1 (0:1) 14. Vaněk Vladimír

Novák – Čech L., Martínek O., Sadlak st., Čech J. – Pletka, Frčka, Vaněk, Prokeš – Krejsa, Sadlak ml.