BŘE
Generálka na jaro úspěšně za námi

V sobotu k nám přijela Štěkeň (okresní přebor), která tím stejně jako my absolvovala generálku na jarní část sezóny. My jsme měli k dispozici téměř kompletní kádr, takže trenér mohl vyzkoušet některé nové taktické varianty. Hlavní bylo ale vytipovat správnou sestavu na příští týden, kdy k nám přijedou k prvnímu ostrému zápasu jara Chelčice.

Od začátku zápasu bylo na našich hráčích vidět, jak jim zápasy chyběli. Měli velkou chuť do kombinace, byli neustále v pohybu a vytvářeli si velkou řadu příležitostí. Štěken si v úvodních 10 minutách s naší hrou nevěděla rady. Avšak při jedné naší rozehrávce jsme byli až příliš kreativní a nabídli jsme volnou cestu hostujícímu hráči na našeho brankáře a ten se nemýlil. Obdržený gól nás však nepoložil, spíše naopak.

Začali jsme ještě více běhat a kombinovat. Dařilo se nám v křídelních prostorech a především Pletka s Liborem Čechem se napravo výborně doplňovali a zásobovali naše útočníky celou řadu centrů. Některé byly úspěšné, ale celá řada skončila hned u prvních bránících hráčů. To musíme ještě dopilovat, ale systém hry po křídlech byl z naší hry patrný a celkem se osvědčil.

Dařilo se ve středu hřiště i Vaňkovi s Frčkou, kteří nedali hostujícímu Káníkovi v první půli příliš prostoru pro jeho technické dovednosti. Náš ustavičný tlak pak vyústil při opakovaném centrovaném míči do vápna v naší vyrovnávací branku, kdy se Pepa Čech výborně zorientoval ve vápně a uklidil míč do sítě. Následovala celá řada našich dalších akcí, kdy šel ze strany na bránu Pletka a podobně jako Stanciu v derby nedal brankáři šanci.

Pak se ke slovu dostal Krejsa, který nejprve z vápna šajtlí zakončil náš rychlý brejk a za pár minut po rohovém kopu Vaňka usměrnil míč do okryté brány.

Druhou půli jsme odstartovali několika změnami v sestavě (zapojili se i dva noví hráči, kteří mají jako hlavní řemeslo spíše hokej, ale do týmu zapadli výborně). Opět jsme to byli my, kdo určoval tempo hry, ale i Štěkeň se osmělila a z trestného kopu snížil Káník na 2:4. Za nás se ale ještě prosadil nejprve hlavou a následně dorážkou při rohovém kopu Ondra Sadlak. Za Štěkeň ještě jednou úspěšně zakončil z dálky Kaník a zápas tak skončil 6:3.

Pro diváky šlo o určitě atraktivní zápas s tradičním soupeřem a my jsme si jasně dokázali, že soutěž, kterou hrajeme, nám sluší. Doufáme, že příští týden vykročíme do jarní části úspěšně. Zápas se hraje v sobotu 31. 3. 2018 od 12:30 na našem hřišti.