DUB
Druhá jarní remíza v Dřítni

V sobotu jsme vyjeli do krásného areálu do Dřítně, kde jsme chtěli naplno bodovat po úvodní jarní domácí remíze. Domácí se pohybují okolo 11. místa, takže mají před sebou ještě dost složité jaro, aby se vyhnuly sestupu. Na skvěle připraveném hřišti se hrál od začátku opatrný fotbal s naší mírnou převahou.

Prvních 20 minut jsme se snažili hrát po zemi a chodit do centrovaných míčů. Územně jsme sice měli převahu a dařilo se nám v kombinaci, ale nebyli jsme nebezpeční. Centry si buď našel domácí brankář, nebo naše střely nenašly svůj cíl. V prvním poločase jsme zahrávali 2 zajímavé trestné kopy z okolí vápna, ale ani Krejsa ani Hovorka své pokusy nezvládli.

Na druhé straně se domácí snažili prosadit z brejků, kdy hráli velice chytře. Jeden z takových brejků vyústil ve velice přísnou penaltu, kterou domácí kapitán proměnil. Od té doby jsme přestali hrát, začali jsme pouze nakopávat dlouhé míče dopředu, se kterými si naši útočníci nevěděli rady. I s ohledem na protivítr a velice urostlé domácí zadáky.

Do druhé půle jsme nastoupili s jasnou taktikou – držet míč maximálně na zemi a dostávat se do zakončení. Dařila se nám hra po křídlech, ale centry buď byli hned zablokovány, nebo se nedostaly až k našim hráčům ve vápně. Celý druhý poločas jsme hráli velice svižný fotbal, ale stále jsme se nedostávali k ohrožení domácí branky. To naopak domácí byli velice blízko k rozhodnutí zápasu, kdy se míč několikrát odrazil na našem malém vápně, ale nikdo z domácích ho nedokázal uklidit do brány.
A tak přišla naše odpověď. Krejsa dostal míč na útočné polovině, obtočil se kolem svého obránce a ideálně našel na velkém vápně osamoceného Pepu Čecha, který šel sám na bránu a korunoval svůj skvělý výkon gólem po nekompromisním zakončením levou nohou k tyči.

Snažili jsme se strhnout zápas na naší stranu, ale ani po několika rohových kopech, ani po dalších závarech se nám to nepodařilo. Za zmínku stojí snad jenom střela Krejsy z hranice vápna, když ho uvolnil Pletka, ale ani tato rána se nevešla mezi 3 tyče.
Zápas tak skončil zaslouženou remízou. V dalším kole nás čeká doma Volyně, takže doufáme, že už konečně budeme bodovat naplno.

Dříteň – Cehnice 1:1 (1:0) 20. Pojer Miloš (pen.) - 75. Čech Josef

Přech – Čech L., Hovorka, Martínek O., Martínek M. – Pletka, Frčka, Mára (70. Řehoř P.), Prokeš (57. Čech J.) – Sadlak (83. Bednařík), Krejsa