DUB
Třetí jarní zápas a třetí remíza

Bohužel ani na třetí pokus se nám na jaře nepodařilo vyhrát. I když tentokrát k tomu bylo suverénně nejblíže. Přijela k nám Volyně, která se pohybuje v dolní polovině tabulky, a proto jsme byli favority. Na podzim jsme tam sice prohráli 3:0, ale tentokrát to byl úplně jiný zápas.

Od první minuty jsme to byli my, kdo se tlačil do zakončení a snažil se o kombinační fotbal. Volyně nic složitého nevymýšlela a posílala dlouhé balony na své útočníky, se kterými si ale naše obrana dobře poradila. Jediné, z čeho Volyně hrozila byly dlouhé auty, které se jim celkem dařily a tím nás dostávali pod tlak.

Přesto jsme jako první udeřily my. Pepa Čech  ve 23. minutě rychle vhodil aut na polovině soupeře, Krejsa na vápně zvládl souboj s domácím stoperem a pak uklidil míč z hranice vápna k tyči. To nám dodalo elán a hráli jsme celkem slušný fotbal. Vaněk s Pletkou uprostřed hřiště dobře kombinovali a Mára v útoku zlobil hostující obránce. Po jednom přistrčení od středních záložníků šel Mára téměř sám na bránu, ale nestihl zakončit a stopeři Volyně ho stačili zablokovat. Následně jsme měli několik průniků po straně, ale do přímého ohrožení branky jsme se nedostali. Z jednoho brejku po přistrčení od Krejsy zakončoval z hranice vápna osamocený Kořán, ale jeho střela hostujícího brankáře nepřekvapila.

A tak začali hrát i Volyně. Měla několik závarů a rohů. Jednou dokonce po nedorozumění v naší obraně mohl střílet do odkryté branky z pozice za vápnem hostující záložník, ale Frčka jeho střelu zablokoval, takže jsme drželi pořád vedení. Hosté začali více a více kousat. Vypracovali si nějaké centry a další závary, kdy následoval rohový kop, po kterém jsme nebyli schopni balón přidržet, a z opakovaného centru se prosadili důrazní hráči Volyně v zakončení. Udělali jsme za sebou několik chyb, které Volyně potrestala. Byla to škoda vzhledem k průběhu poločasu, ale věřili jsme, že ve druhé půli nějakou branku ještě přidáme.

A hned od první minuty druhého poločasu jsme byli aktivní. Především Krejsa se hned v prvních 5 minutách druhé půle dostal do 2 velkých příležitostí. Nejprve mu Mára posunul míč na penaltu, ale našem útočníkovi se nepodařilo zakončit. Následně z centru Hovorky hlavičkoval opět Krejsa na bránu, brankář míč neudržel a náš útočník ve skluzu bohužel nedokázal míč do branky protlačit.

Následovala naše silná pasáž, kdy na branku hostů létaly centry i střely. Tu nejvážnější měl z trestného kopu Hovorka, kdy zhruba z 25 metrů trefil tyč hostujícího brankáře a z dorážky Martínek bohužel nastřelil pouze spoluhráče a nikoliv odkrytou branku.

Za pár minut kopal Hovorka z druhé strany z podobné vzdálenosti opět trestný kop, tentokrát ho ale efektním zákrokem vychytal hostující brankář. Náš tlak ale stále narůstal a snažili jsme se vstřelit rozhodující gól.

Do šance se dostal opět Krejsa po rohu Vaňka, ale hlavou netrefil balón jak potřeboval. K zajímavé šanci si došel i Pletka, po přiťuknutí od Máry se prosmýkl mezi obránci hostí a šel sám na bránu, v tísni ale levou nohou minul hostující branku. To byla poslední z velkých šancí, které jsme měli. Posledních 10 minut to byl od nás už spíše křečovitý tlak bez velkých nápadů. Spíše jsme se snažili silou dostat míč do brány, ale na to byla Volyně připravená.

Zápas tak skončil remízou 1:1. kdy šťastnější byly rozhodně hosté z Volyně, kteří bod nakonec uhájili. Pro nás je to ztráta, kterou musíme nahradit příští týden ve Stachách.

Cehnice – Volyně 1:1 (1:1) 23. Krejsa Pavel - 44. Brabec Jiří

Novák – Martínek O., Hovorka, Frčka, Čech L. – Kořán (55. Řehoř), Pletka, Vaněk, Čech J. – Krejsa, Mára (75. Sadlak)