DUB
Konečně vítězství – dokonce ze Stach

Ve čtvrtém jarním zápase se nám podařilo konečně zvítězit. V sobotním zápase jsme vyjeli na velmi dobře připravené hřiště do Stach. Bylo krásné počasí, tak jsme se všichni těšili na velice zajímavý zápas.

Trenér trošku zamíchal sestavou, abychom eliminovali klíčového hráče domácích, který z pozice záložníka řídí celou hru Stach a zároveň patří k nejlepším střelcům soutěže. Hned od první minuty bylo navíc vidět, že chceme hrát fotbal po zemi. Dařila se nám kombinace a domácí nevěděli, jak nás bránit. Během úvodních 15 minut jsme měli 4 dobré šance a dali 2 góly.

První branka padla již v 7. minutě, kdy Marek Martínek zahrával dlouhý nákop na vápno soupeře, Krejsa sklepl míč Hovorkovi, který skvělou ranou zpoza vápna nedal domácímu brankáři šanci. Hned za 3 minuty jsme kopali další standardní situaci, tentokrát roh, a Mára našel volného Pletku, který po rychlém zpracování zamířil naprosto přesně a domácí brankář se opět jenom ohlédl za touto povedenou střelou z hranice vápna.

Bylo to 2:0 a mysleli jsme si, že máme vyhráno. Ale opak byl pravdou. Domácí se nebáli hrát, my jsme z nepochopitelných důvodů přestali držet míč na zemi a začali jsme se trápit. Obrana si nevěděla rady s rotací domácích, střední obránci Stach vyjížděli do útočných akcí skoro osamoceni a nedařilo se nám vepředu udržet míč. Druhá část prvního poločasu patřila jednoznačně domácím a vytěžili z toho několik střel, rohů, závarů, ale výborně chytající Novák nás podržel. Na jednu střelu však ve 36. minutě nedosáhl, protože byla naším obráncem těčována přímo do tyče, od které se míč odrazil do druhé tyče a do brány.

To domácím vlilo další elán do žil a stále více útočili. Dařila se jim kombinace po zemi, po stranách i středem. My jsme měli pouze náznaky brejků, které jsme však řešili zbrkle a nedokázali jsme se výrazněji prosadit. Poločasová přestávka nám dala čas na uklidnění situace a to nám do druhého poločasu velmi pomohlo.

Domácí sice stále byli aktivní, ale my jsme dokázali alespoň občas zahrozit z brejku či standardky. V 60. minutě připravil Vaněk skvělý centr pro Krejsu, ten však v pádu netrefil balón přesně a zamířil vedle. Další šanci ke střele měl Bízek, ale domácí obránci ho stačili vytlačit mimo nebezpečné prostory. Důležité však bylo, že jsme domácí nepouštěli do velkých šancí. Měli sice několik rohů a standardek, ale s těmi jsme si dokázali poradit.

Navíc jsme stále hrozili z brejků. Milan Řehoř přinesl do hry klid, dokázal udržet několik balónů a snažil se o ohrožení domácí branky. V 75. minutě dokonce vstřelil gól z dorážky, po velmi povedené střele Frčky, ale rozhodčí nám odmával ofsajd. Domácí pak začali hrát na velké riziko, ale ani oni, ani my z brejků jsme se do větších šancí nedostali. Tou poslední pak byl v 90. minutě spolupráce Bízka s Milanem Řehořem, po které jsme zahrávali přímo z hranice vápna trestný kop. Hovorka však nedokázal domácího brankáře prostřelit. Při následném odkopu domácích rozhodčí utkání ukončil.

Odvezli jsme si důležitou výhru z horké půdy ze Stach. Byli jsme maximálně produktivní a naštěstí jsme tentokrát vedení udrželi. Tím pádem se stále držíme na lichotivém 6. místě a v příštím týdnu doma přivítáme velice ambiciózní celek ze Strunkovic, který je o 3 body před námi. Bude se určitě na co dívat.

Stachy – Cehnice 1:2 (1:2) 36. Šíp Martin - 7. Hovorka Petr, 10. Pletka Petr

Novák – Čech L., Martínek O., Frčka, Martínek M. – Mára (46. Bízek), Hovorka, Vaněk(67. Řehoř M.) , Čech J. – Krejsa, Pletka (90. Řehoř P.)