KVĚ
Se Strunkovicemi opět remíza

V sobotu k nám přijel velice ambiciózní celek Strunkovic, který už v létě posílila celá řada hráčů z Volyně. Na podzim jsme ve Strunkovicích utrpěli debakl, takže jsme jim měli co vracet. Strunkovice se pohybovaly na 5. místě, tedy o 3 body před námi. Už to samo o sobě slibovalo atraktivní podívanou.

A také bylo na co se dívat, především pak v prvním poločase. Hned v 6. minutě zahrával Vaněk trestný kop, našel hlavu volného Krejsy, který ale z blízka branku netrefil. Další velkou šanci jsme měli z trestného kopu Hovorky ve 25. minutě, kdy po faulu na Milana Řehoře zahrával Petr trestný kop z hranice vápna a pořádně protáhl hostujícího brankáře. Z následného rohu našel na zadní tyči Vaněk opět Hovorku, ale jeho hlavička nebyla důrazná ani přesná. První poločas jednoznačně na šance patřil nám. Nechávali jsme Strunkovice hrát, ale do velkých šancí jsme je nepouštěli. Naše obrana pracovala zodpovědně a hlídala si hostující nebezpečné útočníky.

V 37. minutě jsme měli asi největší šanci zápasu, kdy po skvělém napadání Vaňka a Řehoře hostující brankář odkopl míč pouze ke Krejsovi, který se zbavil kličkou nejprve jednoho obránce, pak na hranici vápna druhého a postupoval sám na brankáře. Jeho slabá střela však žádné velké starosti hostům nenadělala. Do zajímavé šance se ještě po dalším rohu dostal ve 44. minutě opět Hovorka, ale hlavou těsně přestřelil. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, jako ten první. Tvrdý a důrazný zápas nabíral na obrátkách. Ale šancí ubývalo. Ani my, ani Strunkovice jsme se do žádných velkých závarů nedostávali. Byl to spíš boj o střed hřiště. Jedinou naší vážnější příležitost měl ve druhé půli Krejsa, kdy nastřelil ve vápně ruku hostujícího obránce, ale podle rozhodčího to na penaltu nebylo. Hosté byli sice dále aktivní, ale šance si nevytvářeli.

Ani my jsme se už do žádné gólové příležitosti nedostali, takže zápas skončil, pro nás již tradičně, remízou. Škoda, že jsme v první půli nevyužili některé slibné šance. Za druhý poločas už jsme si výhru nezasloužili.

Cehnice – Strunkovice 0:0

Novák – Mára, Hovorka, Frčka, Čech L. – Čech J. (65. Řehoř P.), Pletka, Vaněk (76. Sadlak O.), Prokeš – Krejsa, Řehoř M. (51. Sadlak O. ml.)