KVĚ
Ze Čkyně zasloužená remíza

V sobotu jsme vyjeli na půdu třetí Čkyně, která doma body neztrácí. Domácí bilance našeho soupeře byla 7-0-2, tedy 7 výher a pouze 2 porážky. Naše venkovní bilance 3-1-5 nám nedávala moc šancí na úspěch, ale konečně jsme chtěli i sami sobě dokázat, že i venku umíme hrát fotbal a uhrát body a to nejenom proti slabým soupeřům.

Trenér zamíchal sestavou, do útoku poslal Vaňka a Krejsu stáhl do zálohy. Tento tah se ukázal jako velice prospěšný, a dokud jsme měli sílu, domácí jsme přehrávali a hráli opravdu hezký fotbal.

Vše začalo již v první minutě po naší rozehrávce, kdy se k míči dostal Vaněk, vysunul Pletku, ale ten byl faulován. K trestnému kopu se postavil Hovorka a trefil spojnici. To nás nabudilo do dalších akcí. Hráli jsme po zemi, Vaněk výborně držel balon zády k brance, ostatní ho dokázali včas doplnit a domácí si s námi nevěděli rady. Do velké šance se v 7. minutě dostal Krejsa, kdy se opřel do míče z hranice vápna, ale domácí brankář dokázal zakročit.

Další slušnou šanci jsme měli po spolupráci Krejsy s Pletkou, kdy Petr pálil levou nohou z voleje, ale pouze do připraveného brankáře domácích. Celou řadu dalších akcí táhl po straně Turek, ale bohužel jsme se nedokázali dostat do žádné větší šance. Přesto obraz hry byl prvních 20 minut jasně v naší režii.

Po půl hodině zápasu se do hry pustili také domácí a dostali se hned do vyložené šance, kdy Kuneš šel z boku sám na Nováka, ten nás ale opět podržel a nedopustil, abychom prohrávali. Čkyně začala více tlačit, dostala se k několika rohovým kopům, ale naše obrana v čele s Hovorkou si se všemi poradila.

Poločas byl tedy pro nás povzbuzením a i druhou půlku jsme začali aktivně. Bohužel jsme se dostávali ale málo do zakončení, nebyl tam už takový tlak na domácí obránce a žádný z centrů nenašel správného adresáta.

V tu chvíli vycítila svou šanci Čkyně a začala více riskovat, hrát na 3 obránce a více se tlačila do naší branky. Několikrát musel zasahovat Novák, obránci se měli co ohánět, aby z různých závarů nedošlo k nejhoršímu. V posledních 5 minutách nás pak Čkyně opravdu zatlačila na naše vápno, ale naše obrana vše uskákala a zodpovědně odbránila.

Vezeme si tak ze Čkyně hezký bod, který jsme si za předvedenou hru rozhodně zasloužili. Udrželi jsme tak i nadále naši jarní neporazitelnost. Nyní nás čeká zápas proti aktuálně druhému celku soutěže – Sousedovicím, kdy určitě budeme chtít naše jarní tažení dále protáhnout.

Čkyně – Cehnice 0:0

Novák – Čech L., Hovorka, Frčka, Martínek M. – Prokeš (60. Řehoř P.), Bízek (77. Bednařík), Krejsa, Turek – Vaněk, Pletka (56. Řehoř M.)