KVĚ
Zbytečně ztracené body se Sousedovicemi

Na sobotní zápas k nám přijel ambiciózní celek ze Sousedovic. My jsme chtěli udržet jarní neporazitelnost a Sousedovice měli jasný cíl udržet se na druhém místě před dotírající Čkyní, se kterou jsme minulý týden remízovali a týden před tím Sousedovice doma prohrály.

Hned od první minuty se bylo na co dívat. Po rozehrání jsme se dostali k Sousedovicím do vápna a Bízek s Pletkou se snažili na několikrát protlačit míč v malém vápně hostů do brány. Všechny jejich pokusy ale byly zablokované nebo nedůrazné. Bylo vidět, že máme chuť a chceme zápas dobře začít.

Tato taktika ale vzala za své hned v 5. minutě, kdy jsme po chybě v rozehrávce ve středu hřiště nabídli jednoduchý balón hostujícímu útočníkovi, který sice Nováka neprostřelil ze samostatného nájezdu, ale míč se odrazil přímo na kopačku druhého útočníka, který trefil odkrytou branku. Hned několik šťastných náhod hrálo v tu chvíli pro Sousedovice. A bohužel jsme hned zkraje utkání prohrávali.

Gól nás trošku přibrzdil, ale přesto jsme věděli, že máme spoustu času s výsledkem něco udělat. Snažili jsme se hrát po zemi a celkem se nám i dařila kombinace. Jenom finální přihrávky nebyly dostatečně přesné a do vyložených šancí jsme se příliš nedostávali. Dařili se nám standardní situace, kdy je Vaněk zahrával velice precizně. Největší šanci měl na hlavě v 35. minutě Hovorka, kdy skákal sám do hlavičky, ale bohužel z 5 metrů přestřelil hostující branku.
Dobrou příležitosti jsme si vypracovali ještě na konci poločasu, kdy po faulu na Krejsu zahrával Hovorka trestný kop 2 metry za vápnem. Jeho dobrá střela ale o půl metr minula branku. To bylo za první poločas vše. Sousedovice se zmohli jen na dlouhé nakopávané míče, které jsme ale zvládali odvracet.

Druhý poločas začal opět naším náporem, skvělou střelu levačkou předvedl Pepa Čech, ale jeho krásnou křižnou ránu vyrazil s vypětím všech sil hostující brankář na roh. Z toho jsme se dostali Pletkou do dobré pozice, ale domácí obránce stačil Petrovu hlavičku vytěsnit na další roh.

Hned za dalších 5 minut jsme se snažili při souhře Pletky s Pepou Čechem opět dostat do zakončení, ale po faulu zahrával Hovorka z hranice vápna další trestný kop. Tentokrát mu ale střela nesedla a přestřelil.

Sousedovice dál pouze nakopávali balóny a snažili se díky rychlosti utéct naší obraně. Ta ale byla pozorná. Další minuty byly spíše boj než hezký fotbal. My jsme se tlačili do zakončení a Sousedovice zdatně odolávaly. Dvacet minut se hrálo spíše mezi vápny. Do poslední naší velké šance se dostal Krejsa po centru zprava, ale jeho umístěnou hlavičku opět bravurně chytil hostující brankář, který byl nejlepším hráčem hostů.

I přes naši závěrečnou snahu o vyrovnání po vysunutí Hovorky dopředu jsme se do žádné další velké šance nedostali a bohužel jsme utrpěli první jarní porážku.
Můžeme si za ní ale pouze sami zbytečnou chybou v rozehrávce. Jinak nás může těšit, že jsme opět hráli s předním týmem naší soutěže vyrovnané utkání a dokázali si vytvořit nějaké šance.

Bohužel nás celé jaro trápí koncovka a jsme neefektivní v zakončení. Musíme se více tlačit do centrovaných míčů a ke střelbě. Bez těchto dvou prvků, které nám fungovaly na podzim, nemáme šanci více uspět. Stále se držíme na sympatickém 7. místě, ale nejsme produktivní.

Cehnice – Sousedovice 0:1 (0:1)

Novák – Mára, Hovorka, Frčka, Čech L. – Prokeš (62. Sadlak), Bízek, Krejsa, Čech J. – Vaněk, Pletka (56. Řehoř)