KVĚ
Zbytečná prohra ve Vlachovo Březí

K zápasu ve Vlachovo Březí jsme mohli jet uvolněně, na rozdíl od domácích, kteří měli a stále mají nůž na krku a jsou ohroženi sestupem.

Trenér trošku zamíchal sestavou, na hrot se k sobě postavili Krejsa s Hovorkou. Začátek zápasu nám vyšel. Hned ve 3. minutě si do vlastní branky srazil centr po souboji s Krejsou domácí obránce a vedli jsme 1:0. Hra se nám celkem dařila a domácí s našimi akcemi měli problémy. Bohužel hned za pár dalších minut se zranil Vaněk a museli jsme celou sestavu opět předělat.

Od té doby jsme opět vypadli z tempa a nedokázali čelit jednoduchému fotbalu domácích. Ve 30. minutě po nevinném autu jsme faulovali ve vápně a domácí proměnili penaltu. Hned z našeho protiútoku jsme zahrávali dlouhý aut, Hovorka vyhrál svůj souboj a míč se odrazil ke Krejsovi, který ale z 5 metrů mířil těsně vedle. To nás asi stálo body, protože hned za dalších 5 minut jsme po rohu dostali druhý gól a těsně před půlí po nedůrazu v obraně a střele k tyči to bylo 3:1 pro domácí.

Druhou půli jsme začali s drobnými změnami v rozestavení a především Mára ve středu hřiště plnil svou roli rozehrávače výborně. Dařilo se nám hrát po zemi a domácí opět nevěděli, jak nás hlídat. Bohužel z ojedinělého brejku a centru domácí zvýšili na 4:1 a vypadalo to, že je po zápase. Ale hned za minutu zastavil střelu Ondry Martínka rukou domácí hráč a Mára z penalty vyrovnal.

Dostali jsme novou chuť, dařila se nám kombinace, Ondra Martínek s Krejsou v útoku se dostávali na dostřel. V 58. minutě pak po dlouhém nákopu Marka Martínka domácí brankář míč neudržel a Krejsa do okryté branky snížil na 3:4. Snažili jsme se o vyrovnání, ale naše slibně se rozvíjející šance jsme nedokázali dotáhnout do konce.

Největší příležitost pak měl Krejsa, kdy po centru ze strany hlavou trefil břevno. To byla šance na zvrat, ale nepovedlo se. Náš zmar v tomto utkání dokonala nepřehledná situace v 84. minutě, kdy domácí opět kopali penaltu a opět se domácí střelec nemýlil. Dal tak výsledku konečnou podobu 5:3.

Propadli jsme se na 8. místo. Čekají nás poslední 3 zápasy a doufáme, že se nám proti 3 těžkým soupeřům (Lhenice, Lažiště, Netolice) podaří sezónu dohrát se ctí.

Vl. Březí – Cehnice 5:3 (3:1) 2. vlastní, 53. Mára Jaroslav (pen), 58. Krejsa Pavel

Novák – Mára, Martínek O., Frčka, Martínek M. – Pletka, Bízek, Vaněk (9. Čech J.), Prokeš (53. Řehoř P.) – Hovorka, Krejsa