ČER
Žádné velké překvapení v Lažišti

Trochu netradičně už v 10:15 jsme hráli náš poslední venkovní zápas této sezóny u už jistě postupujících Lažišť. Lažiště doma několika týmům dokázalo dát více než 10 gólů, ale toho jsme se nechtěli dopustit. A tak jsme vsadili především na obranu, ve které vedle sebe poprvé na jaře nastoupili Krejsa s Hovorkou.

Od první minuty bylo zřejmé, kdo bude tlačit a kdo spíše spoléhat na brejky. Lažiště kombinovalo, zkoušelo dlouhé pasy na křídla, ale naše obrana se štěstím odolávala. V 7. minutě se nám dokonce povedla pěkná křídelní akce, po které Turek střílel z vápna, ale bohužel pouze do tyče.

Následně pokračoval tlak domácích, několikrát nás podržel Novák, ale ve 29. minutě nám po křídle utekl domácí hráč a přihrál před branku nekrytému Hrbkovi, který se v těchto situacích nemýlí.

Ve 40. minutě pak přišla další akce po křídle domácích a opět přihrávka na nekrytého útočníka, který si míč posunul do středu a prostřelil Nováka.

Druhý poločas začal podobně, jako první skončil. Domácí se tlačili dopředu a my jsme čekali na standardky nebo brejky. Některé se nám podařili, ale nedokázali jsme dát gól ani z vyložené příležitosti. Do dobrých šancí se dostali Prokeš, Bednařík a Patrik Řehoř, ale ani jeden z nich na domácího brankáře nevyzrál. Asi největší šanci měl pak znovu Bednařík, ale zblízka neprostřelil domácího gólmana.

To domácím se ve druhé půli vedlo o poznání více. V 63. minutě po akci středem vstřelil domácí záložník snadný gól, následovala branka v 83. minutě po odražené střele od břevna a nakonec v 89. minutě po akci ze strany a důrazném zakončení na malém vápně. Domácí prokázali velký střelecký apetit a na rozdíl od nás dokázali svoje šance využívat.

Čeká nás poslední zápas této sezóny. Budeme hrát doma s Netolicemi a snad se nám podaří konečně vyhrát. Chtělo by to zlepšit si náladu po velmi zpackaném jaru. Sice zůstaneme na celkem lichotivém 8. místě, ale jarní výsledky jsou odstrašující.

Lažiště – Cehnice 5:0 (2:0)

Novák – Martínek O., Krejsa, Hovorka, Martínek M. – Turek, Frčka, Mára, Čech J. (66. Řehoř P.) – Vaněk (78. Bednařík), Pletka (56. Prokeš)