find all our collection of men's luxury rolex replica official store.
04.
ZÁŘ
Další zbytečná prohra

Ve třetím zápase nové sezóny jsme vyjeli do Stach. Na skvěle upraveném hřišti jsme se těšili na pěkný fotbal. Domácí, stejně jako my, byli bez bodu, takže to byl zápas o tom, kdo se konečně chytne. My jsme přijeli s velkou chutí a věřili jsme, že konečně získáme nějaké body.

Vše ale vzalo za své již ve druhé minutě. Po dvou zbytečně vypuštěných soubojích u lajny se dostal domácí záložní k centru, ten se mu sice tolik nepovedl, ale nešťastnou tečí jednoho z našich obránců se míč odrazil od hrudníku domácího útočníka za bezmocného Voseckého. To byla nepříjemná sprcha, se kterou jsme se 15 minut srovnávali.

Po této době jsme ale převzali otěže zápasu do svých rukou. Domácí sice slušně bránili, ale nám se dařilo dostávat do šancí a pološancí. Velmi aktivní byl Prokeš, který na levé straně pořádně větral domácí obránce. Dostal se dokonce ke dvěma velice povedeným centrům, které našli Krejsu, ale ten ani jednou nedokázal přesně zakončit. Dobrou práci odváděl i na pravé straně Mára, který připravil 3 slušné přihrávky do vápna, ale bohužel jsme v tomto prostoru měli malý tlak na balón, takže jsme se k zakončení nedostali.

Zhruba ve 30. minutě zápasu byl faulovaný náš útočník před vápnem domácích, rozhodčí ale souboj asi neviděl a z protiútoku se dostali domácí do vápna a byla z toho penalta, nutno říci, že oprávněná. Vosecký ji ale bravurně chytil a udržel nás ve hře.

Zajímavou příležitost pak měl ještě ke konci poločasu Prokeš po centru Krejsy, ale nedokázal usměrnit míč do okryté části brány. Rozhodčí poločas ukončil podle hodin ve 44. minutě, kdy se stupňoval náš tlak, což mělo být asi předzvěstí další událostí ve druhé půli.

Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním s výsledkem něco udělat. Tlačili jsme se dopředu. Dostávali jsme se na dostřel soupeřovi branky, ale naše střely létali mimo nebo přímo do náruče domácího brankáře. V 60. minutě došlo k prvnímu výraznému ovlivnění zápasu AR2 (pokud tedy nebudeme řešit situaci, kdy dorazil na zápas minutu před začátkem a všichni aktéři zápasu na něj již notnou dobu čekali), a kdy svou zoufalou fyzickou zdatností a očividným kulháním nestačil tempu zápasu, stál na půlce půlky a tak vůbec nemohl hodnotit ofsajdové postavení domácích hráčů. Z první šance, po z našeho pohledu velkém 2 metrovém ofsajdu, branka nepadla, ale z druhé šance v 65. minutě po jasném ofsajdu, kdy naši všichni hráči byli na půlce a pouze domácí hráč stál očividně za půlkou a šel na bránu, branku domácí vstítili. AR2 pak urážel naše hráče, naprosto nezvládl svou situaci a choval se opravdu nevybíravě. Nemáme ve zvyku hodnotit rozhodčí, ale v tomto případě šlo opravdu o zoufalého člověka, který nemá na hřišti co dělat. Všem (včetně domácích) tento člověk zkazil zápas.

My jsme po této události trošku vypadli z tempa, ale oživením byl příchod Pletky, který chvíli po svém nástupu na hřiště dostal od Frčky krásnou průnikovou přihrávku, kterou chladnokrevně proměnil. V tu chvíli jsme věřili, že se zápasem ještě něco uděláme. Tlačili jsme se dopředu, Prokeš stále centroval do vápna, ale Krejsa, ani Hovorka jeho centry nezužitkovali. Hovorka se pak postavil k trestnému kopu, který lehce minul domácí branku.

Do velké šance se mohl po opětovné přihrávce od Frčky dostat znovu Pletka, ale tentokrát si domácí dali pozor.

Vrcholem pak byla situace z 87. minuty, kdy se Krejsa prosazoval ve vápně, napřáhl ke střele a domácího ho faulovali. V tu samou chvíli rozhodčí hru přerušil a k údivu všech zapískal souboj, který se stal zhruba před 5 vteřinami na vápně. Ani domácí příliš nerozuměli situaci, ale to byla naše poslední šance s výsledkem něco udělat. Výsledek tak výrazně ovlivnili různé faktory, ale je třeba jednoznačně uznat, že šance na lepší výsledek jsme měli, ale nedokázali jsme je proměnit. Bez lepší produktivity se prostě zápasů jenom účastníme, místo abychom je vyhrávali.

Nyní máme nejvyšší čas s tím něco udělat, abychom nezůstali bez bodu v tabulce sami. Stále máme všechny soupeře na dohled, ale to se může rychle změnit, pokud nezačneme rychle sbírat body.

Stachy – Cehnice 2:1 (1:0) STŘELCI: 2. Vrhel Ivan, 65. Jandoš Václav - 69. Pletka Petr

Sestava:

Vosecký – Čech L., Hovorka, Frčka, Martínek O. – Mára (55. PLetka), Čech J., Vaněk (63. Bízek), Prokeš – Krejsa, Bláha (78. Nedvěd)