10.
ZÁŘ
Konečně vítězství

V sobotu k nám přijel celek Prachatic. V soutěži s námi hraje jejich béčko, ale vzhledem k tomu, že A-tým hrál v neděli, nevěděli jsme, co přesně očekávat. Tým Prachatic je velmi mladý a stejně jako my nezačal sezónu příliš úspěšně. Pro nás bylo nutností v sobotu vyhrát, abychom se udrželi v kontaktu se středem tabulky.

Od první minuty to také bylo znát. Naše chuť jít za vítězstvím byla zřejmá od samého začátku. Byli jsme aktivní, snažili jsme se dostat do šancí a Prachatice jen složitě hledali odpověď na náš ofenzivní styl. Dařili se nám přihrávky, Hovorka ve středu hřiště vyhrával spoustu soubojů a kraje zásobovali útočníky velice dobrými přihrávkami.

Do první šance se dostal Šebesta, kdy postupoval z úhlu na branku, prostřelil i brankáře, ale střela se stočila vedle. Další šanci pak připravil Šebesta pro Krejsu, který z malého vápna nedal míči dostatečnou razanci, a stále to tak bylo 0:0. Naše obrana v čele s Ondrou Martínkem a Frčkou pracovala velice zodpovědně a nepouštěla soupeře na dostřel naší branky. Bohužel v 17. minutě jsme si vybrali slabší chvilku a při ne příliš povedené konstruktivní rozehrávce jsme ztratili míč a hosté snadno zakončili rychlý brejk do otevřené obrany.

Tentokrát nás ale inkasovaná branka ze 17. minuty nepoložila. Věděli jsme, že jsme lepší, měli jsme šance a stále se tlačili do zakončení. Ke střele se po individuální akci dostal Prokeš, ale neprostřelil hostujícího brankáře po zpětné kličce na střed hřiště. Ani Šebesta nedokázal při přihrávce od Hovorky dosáhnout na hezkou přihrávku a chyběli mu centimetry, aby skóroval. Pak se musel při ojedinělé šanci hostí vyznamenat Vosecký, kdy Prachatice zakončili rychlý brejk, a náš brankář chytil střelu, která z několika metrů mířila k šibenici naší branky. Naštěstí nás opět Vosecký podržel a udržel nás ve hře.

Ve 27. minutě si pak řekl o balón Frčka a načechral ho do vápna, kde si ho našel důrazný Hovorka a hlavou překonal v souboji hostujícího brankáře 1:1. V tu chvíli jsme všichni věděli, že jsme zpět v zápase a že ho musíme strhnout na naší stranu. Mára se snažil o centry ze strany, ale brankou ani několik rohů neskončilo. Šance jsme měli, ale do půle jsme již gól nedali. Poslední šanci mohl mít v první půli Šebesta, ale pěknou kolmici od Pletky nedokázal zpracovat a míč mu uskočil až k hostujícímu brankáři.

Hned na začátku druhého poločasu se však situace změnila. Mára poslal z poloviny hřiště milimetrovou přihrávku do běhu Krejsovi, který ve skluzu překonal hostujícího brankáře. Tento gól předznamenal parádních 15 minut, které jsme následně měli. Do šancí se dostali postupně Pletka, Hovorka a několikrát Vaněk, ale ani jeden z nich nedokázal prostřelit mladého gólmana hostí. Pletka dokonce dal góla, avšak při střele se nacházel v postavení mimo hru a rozhodčí zapískal ofsajd.

Naši největší šanci měl následně po přihrávce od Pletky ze středu hřiště Pepa Čech, levou nohou velice dobře vystřelil, míč brankář jen s obtížemi vyrazil na Vaňka, který ale svou dorážku nedokázal dostat mezi tři tyče a přestřelil. Bohužel se při tomto zakončení zranil a musel střídat.

Následně se nechal po obyčejném faulu na půlce vyloučit hostující hráč, který z bezprostřední blízkosti častoval rozhodčího vulgárními výrazy. Místo stupňování převahy a vstřelení uklidňující branky jsme však začali hrát složitě a do šancí se moc nedostávali. Přesilovka nám spíše ublížila, protože jsme vypadli z tempa a spíše hlídali výsledek. Zbytečné bylo i druhé vyloučení hostujícího hráče, kdy chytil na útočné půlce Máru za dres, a následovala druhá žlutá karta, která ho poslala pod sprchy. S dvojnásobnou přesilovkou jsme si také nevěděli rady. Náš aktivní styl zmizel a spíše jsme se báli o výsledek. Soupeř sice šance neměl, přesto mohl padnout nějaký zbytečný gól třeba ze standardky.

Naštěstí pro nás se to ale nestalo a my jsme si připsali první výhru v letošním ročníku. Doufáme, že body potvrdíme hned v dalším kole v Oseku.

Cehnice – Prachatice „B“ 2:1 (1:1) 27. Hovorka Petr, 46. Krejsa Pavel - 17. Lukeš Jan

Sestava: Vosecký – Mára, Martínek O., Frčka, Martínek M. – Čech L. (46. Čech J.), Hovorka, Pletka (72. Bízek), Prokeš (56. Turek) – Krejsa, Šebesta (46. Vaněk – 69. Řehoř)