ZÁŘ
Dobrý výkon body nepřinesl

V sobotu jsme hráli v Oseku proti místnímu „B“ týmu. Přijeli jsme na pěkně připravené hřiště a těšili se, že potvrdíme první body z minulého zápasu.

Hned v první minutě jsme si vytvořili gólovou příležitost, kdy Libor Čech nacentroval do vápna a Krejsa hlavou trefil břevno. Následujících 20 minut zápasu bylo velice vyhecovaných a rozhodčí měl co dělat, aby udržel na hřišti pořádek. Ve 23. minutě trefil domácí kapitán při trestném kopu ruku našeho obránce a kopala se penalta. Tu kapitán Oseka proměnil.

Nás to ale spíše nakoplo k ještě lepšímu výkonu. Snažili jsme se hrát do křídel a dařilo se nám vyhrávat souboje ve středu hřiště. Byl to tuhý boj. Velmi zajímavou akci předvedli Frčka s Pletkou, kdy Frčka doběhl dlouhý nákop za obranu od Máry a připravil ideální pozici pro střelu Pletkovi, ten ale z penalty nedokázal přes domácího obránce skórovat. V 39. minutě pak po centru Marka Martínka zahrál domácí stoper volejbalově rukou ve vápně a pokutového kopu jsme se dočkali i my. A Krejsa ho dokázal proměnit a srovnal na 1:1.

Bohužel hned z rozehrání soupeř vyrovnal. Domácí nakopli dlouhý balón na naši obranu, byli jsme tam sice v dostatečném počtu, ale nedomluvili jsme se dobře a domácí útočník se prosadil a opět strhnul vedení na stranu Oseka. Následně jsme se začali opět my tlačit dopředu, vypracovali jsme si nějaké rohy, střely, ale žádná z našich šancí nebyla 100%. Domácí se také dostali ke slovu, kdy jejich útočník postupoval po brejku ze strany sám na Voseckého, který nás ale opět podržel.

O poločase jsme věděli, že musíme ještě přidat. Že oseckým budou docházet síly. A to se přesně potvrdilo. Ve druhé půli jsme si vypracovali řadu šancí. Ty největší měli po centru Turka Šebesta, ale nedokázal střílený centr usměrnit mezi 3 tyče, následně při další akci po centru Nedvěda Šebesta trefil v těžké pozici tyčku a odražený míč poslal Krejsa z prostoru penalty bohužel nad.  Do další šance se po centru Turka dostal Ondra Martínek, ale jeho střelu zablokoval obránce těsně před brankovou čárou. Po dlouhém autu Marka Martínka se dostal do šance Krejsa, ale jeho hlavička na zadní tyč domácího brankáře nezaskočila.

Další naší obrovskou šanci měl Hovorka, kdy zachytil rozehrávku domácího brankáře, udělal mu kličku, ale vracející se obránce ho zablokoval. A následně Šebesta už nedokázal míč do sítě protlačit. Pěknou šanci si pak připravil Krejsa po narážečce s Hovorkou, ale míč ve skluzu netrefil ideálně a byl z toho pouze roh, ze kterého Nedvěd zůstal osamocený na zadní tyči, ale bohužel svou hlavičkou přestřelil.

Poslední šanci zápasu jsme pak měli po dlouhém autu Máry Martínka, kdy Hovorka vyhrál dva souboje, Krejsa prodloužil na Nedvěda, ten ale v těžké pozici o metr minul oseckou branku. Velký tlak ve druhé půli jsme tedy do bodového zisku nedotáhli.

Za zápas je potřeba pochválit celé mužstvo. Každý si plnil své povinnosti svědomitě a dařilo se nám soupeře přehrávat a zároveň být v obraně dostatečně obezřetní. Soupeř si žádné velké příležitosti nevypracovával, ale rozhodla lepší koncovka domácích. My ale rozhodně máme na čem stavět, očividně jsme jedním z mála mužstev, které pravidelně a ve velkém počtu trénuje. Teď to jen musíme přetavit ve více bodů.

Osek B – Cehnice 2:1 (2:1) 23. Diviš Josef (pen.), 40. Hájek Jan - 39. Krejsa Pavel (pen.)

Vosecký (81. Přech) – Mára, Martínek O., Frčka, Martínek M. – Čech L. (77. Čech J.), Hovorka, Pletka (46. Šebesta), Prokeš (65. Turek) – Krejsa, Nedvěd