ZÁŘ
Týmový výkon přinesl důležité 3 body

V sobotu k nám přijela na důležitý zápas Volyně. Byl to souboj dvou týmů, které měly pouze 3 body a krčily se na spodku celé tabulky. Pro nás to byl velmi důležitý zápas, protože bylo potřeba, abychom i výsledkově potvrdili naši herní kvalitu z posledních zápasů. Sice nás trošku trápí koncovka, ale fotbal hrajeme v posledních týdnech velice pěkný.

V rozestavení jsme museli udělat vynucenou změnu, protože nám odešel kapitán Petr Hovorka do Čimelic hrát Krajský přebor. Ve středu pole se tak vedle sebe postavili Turek a Libor Čech a byla to dobrá volba. Oba naši střední záložníci mají obrovský fyzický fond a díky tomu dokážou soupeřovu zálohu překonávat. V útoku zase nastoupili dvě věže – švagři Krejsa a Nedvěd, kterým to spolu celkem funguje.

Opět jsme měli jako v minulých zápasech šanci hned v první minutě. A opět jsme ji neproměnili. Krejsa šel po špatné malé domů hostujícího obránce sám na bránu, ale jeho pokus o přehození vyběhnutého brankáře se vůbec nepovedl. Dál jsme se ale tlačili do zakončení a v záloze jsme soupeře přehrávali. Ve 20. minutě po centru jednoho z obránců připravil Krejsa šanci pro Pepu Čecha, který ale z prostoru penalty hostujícího brankáře neprostřelil. Další velkou šanci měl pak po zaváhání hostující obrany Nedvěd, ale z hranice penalty svou šajtlí o pár decimetrů minul tyčku hostující branky.

Velmi dobrou hrou se prezentovali naši krajní obránci. A z jejich „spolupráce“ vznikla i další hezká střela. Mára byl faulovaný na hranici vápna a Marek Martínek zahrál trestný kop o půl metr nad hostující branku. Brankář vůbec na velmi prudkou a povedenou střelu nereagoval, ale bohužel šla nepatrně nad.

Naši první radost tak přinesla až 40. minuta, kdy si Turek pohrál s hostujícími obránci a předložil přihrávku na malé vápno před odkrytou branku na Krejsu, který už tentokrát bránu trefil – 1:0.

Bohužel naše bolest v tom, že neudržíme vedení déle než 2 minuty se opět potvrdila. Po takové nenápadné akci, kdy Volyně zkoušela protlačit míč středem, se odrazil balón za vápno, kde se do něj opřel pravý obránce hostů a nechytatelně o obě tyče vyrovnal 1:1. Byla to jedna z mála akcí i vlastně jediná pořádná střela na bránu za celý poločas, ale bylo srovnáno. Snažili jsme se ještě do půle s výsledkem něco udělat, ale několik centrů ani dlouhých autů nám nepomohlo. Snad největší šanci měl po dlouhém autu Marka Martínka a výborném prodloužení od Nedvěda Krejsa, ale k překvapení všech prudkou střelu do horní části branky hostující brankář odrazil reflexivně hlavou pouze na roh.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním, že musíme zápas zlomit na naší stranu. Hned ve 48. minutě zahrál Mára dlouhý pas na Krejsu, který hostujícího brankáře prostřelil a dal 2:1. V dalších minutách jsme měli skutečně drtivý tlak a Volyně se pokoušela o nějaké brejky, ale vše zvládala naše pozorná obrana a naší hře dodával klid jistý Vosecký v bráně.

Do dalších šancí se postupně dostali Libor Čech po rohu Prokeše, ale bohužel o kousek minul bránu. Sám na hostujícího brankáře pak postupoval Turek, když dokázal utéct obráncům, ale bohužel brankáře svým zakončením neprostřelil. Další šanci měl Krejsa po centru z levé strany, ale po přiťuknutí nohou nedokázal hlavou dostat míč do brány. K pěkné střele se dostal Frčka, když mu z levé strany přihrával na velké vápno Turek, ale jeho povedená střela levou nohou minula šibenici hostující branky tak o 30 centimetrů.

V 65. minutě se ke slovu dostal opět jeden z celé řady povedených dlouhých balónů od obránců, tentokrát vyslal Krejsu do běhu Marek Martínek a náš útočník na dvakrát překonal hostujícího brankáře a dokončil svůj hattrick.

Tento zápas nás zastihl ve velké formě. Do dalších šancí se dostali Pletka, který postupoval sám na bránu ze strany, ale neprostřelil. Dostali jsme se pak ještě do několika zajímavých příležitostí, ale gól už jsme bohužel nevstřelili. Přesto zápas skončil důležitým vítězstvím, které se rozhodně počítá.

Obránci v tomto zápase nejenomže skvěle odváděli svou defenzivní práci a nenechali Volyni zakončovat, ale výrazně se podíleli i na zakládání útočných akcí. Dařilo se skutečně celému týmu a každý zaslouží pochvalu za přístup a nasazení. Pokud budeme v tomto trendu pokračovat, body začnou rozhodně přibývat.

Cehnice  - Volyně 3:1 (1:1) 40. Krejsa Pavel, 48. Krejsa Pavel, 65. Krejsa Pavel - 42. Prihara Roman

Vosecký – Mára, Martínek O., Frčka (85. Bízek), Martínek M. – Čech J., Čech L., Turek, Prokeš – Krejsa, Nedvěd (70. Pletka)