ŘÍJ
Další domácí kanonáda

V 8. zápase letošní sezóny k nám přijel ambiciózní celek Strunkovic. My jsme trošku měli problém se sestavou, ale naštěstí se všichni uzdravili a drobné šrámy zůstaly zapomenuty. Od první minuty jsme chtěli Strunkovice zatlačit. V posledních zápasech jsme vždy v prvních minutách měli velkou šanci, kterou jsme ale neproměnili.

Tentokrát to ale bylo jinak. V 5. minutě totiž Vaněk získal odražený míč a z půlícího kruhu ho poslal na bránu hostů. Balón skončil přesně pod břevnem a my jsme se mohli radovat - 1:0. To byl velice důležitý moment, který nás uklidnil, a věděli jsme, že když budeme dobře pracovat do defenzivy, tak nemůžeme prohrát.

Strunkovice nás tlačili, měli územní převahu, ale do velkých šancí se nedostávali. Měli několik rohů, centrů z půlky, ale naštěstí jsme stále odolávali. Nám se příliš nedařila kombinace, záloha se spíše soustředila na bránění a do útoku jsme toho v první půli moc nevymysleli. Útočníci byli docela odříznuti od zbytku týmu, ale vše jsme zkrátka podřídili taktice neinkasovat.

Sami jsme pak mohli v 35. minutě navýšit vedení, kdy po dlouhém autu Máry Martínka absolvoval souboj Nedvěd a odražený míč si našel Krejsa, ale z dobré pozice nedokázal z prostoru penalty prostřelit domácí hráče. Na druhé straně pak zazvonila tyči po rychlé akci, kdy jsme měli štěstí, že hosté nevyrovnali. Do půle pak měli ještě velice nebezpečnou standardku z hranice vápna, ale naštěstí ani ta se nevešla do brány a prudká střela skončila těsně vedle.

Začátky druhých poločasů se nám doma také daří, a opět se to potvrdilo. Po centru ze strany Nedvěd s Ondrou Martínkem vyhráli svůj souboj a připravili balón na hlavu Krejsovi, který ale opět hostujícího brankáře nepřekonal, naštěstí si vyražený míč našel Vaněk a nekompromisně ho poslal pod břevno 2:0. Tento důležitý gól nás uklidnil a mohli jsme se dál soustředit hlavně na defenzivu.

Asi to z naší strany nebyl nejhezčí zápas, ale potřebujeme body, takže nebyl čas na nějaké bezhlavé útočení. Střed hřiště jsme dokázali ubránit, ačkoliv hostující střední záložník byl velice šikovný a dělal nám potíže. Často jsme ho dokázali zastavit pouze za cenu faulu, avšak tyto centry z půlky nebyly příliš nebezpečné. Jen snad jeden, kdy jsme zaspali při bránění, a na zadní tyči se objevil sám hostující hráč. Naštěstí svou hlavičku nedostal do brány. O pár minut později hosté dobře rozehráli brejk a šli sami na bránu, Turek ale dokázal situace doběhnout a rozhodit střelce při zakončení, takže k našemu štěstí bránu přestřelil.

Pak už jsme se dostali ke slovu opět my. Mára Martínek rozehrál přes Turka na Máru, který poslal do vápna pěkný centr na Nedvěda a ten nohou zakončil 3:0. Třešinku na našem výkonu pak přidal opět Nedvěd, kdy Mára Martínek zahrál dlouhý balón na pravou stranu, kde se Pletka vyhnul ofsajdové pasti a připravil krásný míč pro našeho útočníka, pro kterého už nebyl problém zvýšit hlavou na 4:0. Výsledek je pro Strunkovice možná trochu krutý, na druhou stranu jsme šancí měli jednoznačně více a hlavně jsme je tentokrát dokázali proměnit a zaslouženě jsme zvítězili.

Cehnice – Strunkovice 4:0 (1:0) 5. Vaněk Vladimír, 48. Vaněk Vladimír, 81. Nedvěd Miroslav, 89. Nedvěd Miroslav

Vosecký – Mára, Martínek O., Frčka, Martínek M. – Pletka, Krejsa, Turek, Čech J. – Vaněk (86. Chvosta), Nedvěd