ŘÍJ
Ztracené body za domácí remízu

V sobotu k nám přijel celek Vlachova Březí a při pohledu na tabulku to byl jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu. Jsme na tom podobně, takže to byl zápas o důležité body. Bohužel jsme ho výsledkově nezvládli.

Hned ve druhé minutě po dlouhém autu Máry Martínka měl dobrou příležitost Krejsa, ale hlavou o decimetry minul soupeřovu bránu. Další šanci měl v 5. minutě Vaněk po přiťuknutí od Krejsy, ale ani jeho střela z vápna bohužel netrefila cíl. A tak se vlastně odvíjel celý zápas. My jsme se dostávali do šancí, soupeř bránil, ale my jsme nebyli schopni dát gól.

Do vápna létali centry, oba útočníci se dostávali do zakončení, ale bohužel ani Vaněk a ani Nedvěd nedokázali svoje pokusy dotáhnout. Zajímavou střelu měl v 23. minutě Krejsa, ale i proti tomuto pokusu se dobře vyznamenal hostující brankář. Ve 30. minutě šel Pletka ze strany sám na bránu, ale bohužel neprostřelil brankáře. Podobně se nedařilo ani Vaňkovi, který šel ze druhé strany, ale se stejným efektem.

Když už se nám ve 35. minutě podařilo vstřelit Krejsou gól po dlouhém autu Máry Martínka a prodloužení od Nedvěda, nebyl nám uznán pro faul útočícího hráče. Do kabin jsme tak šli za nerozhodného stavu s odhodláním se zápasem něco udělat, protože jsme měli velké šance, jenom nám chybělo je proměnit.

Druhá půle nám ale vůbec nevyšla. Vytratila se veškerá kombinace, zápal do hry i chuť s výsledkem něco udělat. Byl to takový křečovitý výkon, který nevedl ani k velkým šancím. Po pár centrech se prosazovali Krejsa s Nedvědem, ale nebylo to nebezpečné zakončení. V 70. minutě pak mohl Nedvěd rozhodnout, ale z dobré příležitosti hlavou po centru přestřelil. Další šanci měl přímo proti hostujícímu brankáři nohou, kdy si ho obhazoval, ale rozhodčí viděl faul našeho útočníka, takže mu neumožnil situaci dohrát.

Všechno si to ale Nedvěd vynahradil o 10 minut později, kdy byl u míče dříve než hostující brankář, dokázal zakončit, vstřelit gól, ale k překvapení všech, nebyla ani tato branka uznána. Podle rozhodčího šlo o faul na brankáře, kdy z našeho pohledu souboj přišel až po zakončení našeho útočníka, takže jediný, kdo mohl být faulovaný, byl právě Nedvěd. Posledních 10 minut se pak neslo ve znamení našich neúspěšných snah o centr do vápna a nějaké kloudné zakončení, ale k tomu jsme se nedostali.

Bohužel jsme tak jednoznačně přišli o dva důležité body a opět jsme je rozdali našim přímým konkurentům (jak už několikrát v této sezóně). Složitě pak získáváme body s týmy z horní poloviny tabulky, ale ztrácíme s těmi hůře postavenými.

Teď nás čekají 3 nejlepší týmy podzimu, tak uvidíme, jestli dokážeme nějaké body ještě do konce sezóny získat. Bude to velmi náročné.

Cehnice – Vlachovo Březí 0:0

Vosecký – Mára, Martínek O., Frčka, Martínek M. – Pletka (51. Prokeš), Čech L., Krejsa, Čech J. – Vaněk (65. Kořán), Nedvěd