ŘÍJ
Další venkovní porážka

V sobotu jsme vyjeli na zápas do Bělčic. Domácí jsou 4. týmem tabulky, hrají pěkný fotbal, přesto jsme se chtěli pokusit nějaké body získat. Počasí už bylo silně podzimní, ale fotbalu to příliš nevadilo.

Hned od začátku jsme hráli taktiku jednoduché defenzivy s tím, že jsme doufali v úspěch z nějaké standardní situace či rychlého brejku. Ve druhé minutě po centru Vaňka se Krejsa uvolnil na vápně, ale jeho sražená střela domácího brankáře nepřekvapila.

Další možnost jsme měli v 10. minutě, kdy Marek Martínek zahrál dlouhý aut, který se k němu vrátil a pěknou střelou docela vystrašil domácího brankáře. To od nás ale bylo na dlouhé minuty vše. Pak se do hry dostali domácí a dobře kombinovali. Dostávali se k centrům, ale žádné vyložené příležitosti neměli.

Až ve 23. minutě, kdy jsme my odehráli míč do autu, když náš hráč ležel na zemi, ale domácí nesportovně pokračovali ve hře, došlo k faulu u vápna a z následného trestného kopu, a po nešťastné teči ve zdi, jsme prohrávali 1:0. Domácí se v to chvíli ukázali jako velice nesportovní tým. V dalším průběhu zápasu jsme se snažili s výsledkem něco udělat, měli jsme celkem dost standardek z poloviny hřiště i nějaké rohy, ale k dobrému zakončení jsme se nedostali.

Domácí naopak měli další šanci, kdy nám unikli po křídle, a po centru ze strany domácí útočník z bezprostřední blízkosti prostřelil Voseckého. Další šance pak náš brankář ještě chytil, takže jsme byli rádi, že poločas skončil pouze 2:0.

Po poločasu stráveném v ultra malé kabině, která je spojená s kantýnou (přehrazena pouze koženkovým závěsem), jsme se pustili do boje. Paradoxně domácí vypadli ze hry a už se nedostávali kombinací do našeho vápna. Zkoušeli nakopávat balóny, ale s tím jsme si dokázali poradit. Začali jsme i trošku riskovat a hned se obrázek hry změnil. Dostávali jsme se na polovinu Bělčic, měli nějaké závary, ale žádnou vyloženou šanci.

V 65. minutě ale Vaněk dobře získal míč na polovině hřiště a zkoušel zopakovat svůj krásný gól z domácího zápasu, ale tentokrát z půlícího kruhu domácího brankáře nepřekonal. V 70. minutě pak po centru ze strany se uvolnil Krejsa na vápně, dostal se do dobré pozice, ale nedokázal trefit bránu. V tu chvíli jsme měli trošku navrch a gól by nám jednoznačně pomohl.

Domácí měli nějaké centry a střely, ale do velké šance se nedostávali. My jsme naopak mohli v 77. minutě, když Vaněk opět vybojoval míč na půlce po špatném odkopu domácího brankáře, zahrozit, ale Krejsa z dálky o pár metrů minul odkrytou domácí bránu.

Poslední slovo pak měl Kořán, který dostal přihrávku na útočné polovině a postupoval sám až ke střele, která se otřela o tyč domácí branky. Druhý poločas nám celkem vyšel a nebyli jsme daleko od vstřelení nějakého gólu, bohužel na kdyby se nehraje, a musíme tak zabrat nyní doma proti prvním Sousedovicím.

Bělčice – Cehnice 2:0 (2:0) 23. Krameš Lukáš, 38. Tintěra Roman

Vosecký – Kořán, Martínek O., Frčka, Martínek M. – Čech J., Čech L., Turek, Pletka – Krejsa, Vaněk