LIS
S leaderem tabulky bereme pouze bod

K sobotnímu zápasu k nám přijely Sousedovice, aktuální vedoucí mužstvo naší tabulky, které mělo statistiku 8 výher, 2 remíz a jediné porážky. My ale víme, že dokážeme zahrát dobré zápasy spíše s mužstvy z popředí než s našimi konkurenty o záchranu. A to se také potvrdilo.

Od první minuty to byl spíše boj než hezký fotbal, na mokrém trávníku často míče odskakovali nebo se svezli za autovou čáru jak nám, tak soupeři. My jsme byli úspěšní v osobních soubojích a v této disciplíně jsme jednoznačně Sousedovice přehrávali. Z obou stran to byl takový vyčkávací fotbal.

My jsme se snažili neinkasovat a soupeř přijel s podobnou taktikou. V prvním poločase jsme se z naší strany dostali pouze ke střelám za vápnem, kdy Krejsa, Nedvěd i Turek sice trefili bránu, ale ze všech střel jsme vytěžili maximálně roh. Hosté na tom nebyli o moc lépe a jediné ohrožení měli také ze standardních situací – centrů a rohů. Ale naše obrana pracovala spolehlivě. Libor Čech hlídal hostujícího útočníka velice odpovědně a nedovolil mu jeho oblíbené rychlé náběhy za obranu, protože rychlostně i fyzicky na tom je očividně lépe. Ondřej Martínek pak ve spolupráci s Frčkou dokázali odvracet odkopy hostující obrany a brankáře zpět, takže jsme měli stále uprostřed hřiště opticky navrch.

První poločas tak skončil bez větších šancí na obou stranách. Ve druhé půli jsme začali my více tlačit, protože jsme viděli, že Sousedovice jsou zranitelné. Dařilo se nám stále vyhrávat osobní souboje a často jsme se dostávali na soupeřovi polovinu. Zajímavé příležitosti měl Krejsa, který po centru z levé strany a sklepnutí od Nedvěda měl asi největší šanci v 65. minutě, kdy hlavou netrefil v těžké pozici odkrytou bránu. Další šanci měl hned 5 minut poté, kdy opět po centru Vaňka z levé strany předskočil hostujího brankáře, ale bohužel svou hlavičkou v souboji s gólmanem nasměroval pouze nad. Pokoušeli jsme se i o střelbu z větší vzdálenosti, ale hosté zodpovědně bránili výsledek. Velmi aktivní byl Vaněk, který pracoval pro tým a dokázal nacentrovat do vápna ze strany hodně balónů, bohužel ne každý jsme dokázali zužitkovat alespoň v nějaké zakončení.

Další střelu za vápnem Krejsovi opět vyrazil hostující brankář, takže se skóre neměnilo. Hosté nebyli ve druhé půli tak nebezpeční, ale stále jsme si museli dávat pozor na rychlé kontry. Jednou dokonce hosté vstřelili po rychlém brejku branku Bryndou, ale naštěstí nebyla pro ofsajd Glazunova uznána. Ten sice neměl šanci balón zasáhnout, ale nesmyslně se zapojil do akce a rozhodčí to správně posoudili jako postavení mimo hru.

Když už se schylovalo k bezbrankové remíze, hostující záložník z nenápadné akce v poslední minutě otřel svou střelu o břevno. To by pro nás bylo kruté rozzuzlení tohoto bojovného zápasu. Naštěstí se skóre nezměnilo a pro oba soupeře to byla asi zasloužená remíza. Kdybychom podobné výkony dokázali zopakovat i se soupeři z dolní poloviny tabulky, rozhodně bychom nebyly 3. od konce s pouhými 4 body náskoku na poslední tým naší soutěže.

V posledním kole nás čeká Vacov, který je 2. v tabulce a každý bod, který si z této horké (ikdyž nejspíše zasněžené) půdy odvezeme, bude pro jaro velice důležitý. Byla by škoda s takovým týmem, který v současnosti máme sestoupit z této soutěže, kde jednoznačně nepatříme k té horší polovině mančaftů.

Cehnice – Sousedovice 0:0

Vosecký – Čech L., Martínek O., Frčka R., Martínek M. (61. Pletka) – Čech J., Turek, Krejsa, Prokeš – Nedvěd, Vaněk (90. Frčka M.)