LIS
Střelecké trápení pokračovalo i ve Vacově

V posledních zápasech jsme měli velký problém s koncovkou a zápas ve Vacově nebyl výjimkou. K poslednímu zápasu podzimu jsme vyrazili na horkou půdu do Vacova, který bojuje se Sousedovicemi o první místo v tabulce. Připravili jsme se na tlak domácích a taktiku tomu i uzpůsobily, ale průběh prvního poločasu byl naprosto odlišný, než jsme my i domácí předpokládali. Bohužel výsledkově jsme zase neobstáli.

Hned ve druhé minutě hlavičkoval Krejsa vedle po dlouhém autu Máry Martínka. V páté minutě vyhrál svůj souboj na půlce Nedvěd a hlavou prodloužil míč do vyložené příležitosti na Pepu Čecha, který šel sám na bránu, dobře vystřelil, ale domácí brankář zachránil Vacov. Následovala pasáž, kdy jsme s domácími hráči hráli vyrovnanou partii a v 15. minutě se do velké šance dostával Pletka, když využil zaváhání domácí obrany, ale bohužel se mu nepodařilo zakončit a domácí akci zastavili. Další velkou příležitost pak měl opět Pepa Čech, když domácí brankář neudržel lehkou střelu, ale při dorážce měl balón za tělem a o kousek minul prakticky prázdnou branku domácích.

Za chvíli byl v akci znovu Pletka, kdy dostal krásný balón za obranu od Vaňka, přehodil i brankáře, ale míč se do branky nedostal, protože domácí obránci situaci zachránili. A jak to tak bývá, po našich neproměněných šancích přišel trest. Udělali jsme tři chyby a nahráli domácím do akce 2 na našeho brankáře a Vosecký kapituloval poprvé. Situace nás nezlomila, ale domácí se dostali na koně a už nebyli tak nervózní v rozehrávce a nepouštěli nás do velkých šancí.

Ke střele měl dvakrát připraveno Vaněk, ale první pokus mu domácí zblokovali a druhý bohužel nedokázal dobře umístit a z hranice vápna pouze trefil domácího brankáře. Velmi aktivní byl Pletka, který se na středním záložníkovi snažil podporovat útok a byl pro domácí velice nebezpečný celý zápas, bohužel už se do žádné další velké šance nedostal, ale svým pohybem a přístupem byl na hřišti velmi vidět.

Druhý poločas začal z naší strany velice vlažně. Domácí nás začali přehrávat, byli důraznější a vypracovávali si i nějaké střely a gólové příležitosti. V 58. minutě pak zahrávali trestný kop, Vosecký střelu vyrazil, ale jediným hráčem, který dobíhal, byl domácí útočník a bez problémů zvýšil na 2:0. Po obdrženém gólu jsme se alespoň probrali a začali opět běhat a srovnali krok s Vacovem, co se týče nasazení a důrazu.

Do naší největší příležitosti ve druhém poločasu se dostal Mára, když po zpětné hlavičce od Nedvěda byl sám před odkrytou bránou, ale jeho střela bohužel šla o malý kousek mimo, a tak jsme ani z druhé jasné vyložené příležitosti nedokázali dát gól. Domácí pak měli několik střel a průniků do našeho vápna, ale buď Martínek, nebo Vosecký dokázali tyto pokusy překazit.

Po podzimu jsme na nelichotivém 12. místě. Jediné, co nás může těšit je, že jsme se zápasy s týmy z první čtyřky uhráli skoro stejně bodů, jako s ostatními týmy. Znamená to pro nás jediné – zahrát proti silnému soupeři umíme, ale nedokážeme pravidelně porážet týmy, které jsou v tabulce okolo nás.

Vacov – Cehnice 2:0 (1:0)

Vosecký – Čech L., Martínek O., Frčka, Martínek M. – Čech J., Krejsa, Pletka (63. Prokeš), Turek – Vaněk (63. Mára), Nedvěd