BŘE
Podařený vstup do jara

V prvním jarním zápase k nám přijel ambiciózní Vacov, kterému jsme chtěli vrátit venkovní porážku 2:0. Vacovu patřilo 2. místo naší soutěže a jak sami říkají, chtějí si o postup zabojovat. Nám jde ale především o naše postavení, které bylo před zápasem velice nelichotivé (3. místo od konce a stejně bodů jako předposlední).

Důležitý zápas pro oba týmy začal naší aktivní hrou. Chtěli jsme na soupeře vletět a ideálně vstřelit rychlý gól. A přesně to se nám také povedlo. Hned v 7. minutě dlouhý aut Marka Martínka našel hlavu Nedvěda, který prodloužil za sebe, kde nejprve neuspěl se zakončením Debnár, ale za ním Krejsa už byl úspěšnější a hlavou se štěstím dostal míč do sítě. To nám dodalo potřebný klid. Byli jsme aktivní, vyhrávali souboje a soupeři jsme prakticky nic nedovolili.

V útoku vedle sebe nastoupil Nedvěd s Debnárem a oba znamenali pro soupeře veliké nebezpečí. Nedvěd prakticky neprohrál jediný hlavičkový souboj. To nám dávalo územní převahu, kterou jsme se snažili zúročit dalšími góly, ale do velkých šancí jsme se nedostávali. Vacov používal podobnou zbraň v podobě dlouhých autů, se kterými si ale naše obrana v čele s Ondrou Martínkem věděla rady.

V pasáži mezi 20. a 30. minutou měl Vacov asi 5 rohů a několik dlouhých autů, ale naše obrana si se všemi závary i centry poradila a Vosecký ostatní balóny buď spolehlivě podržel, nebo vyrazil mimo nebezpečná místa.

V 35. minutě zahrával Marek Martínek trestný kop za vápnem a jenom o pár decimetrů minul levou tyč hostující branky. Brankář na balón vůbec nereagoval a byla velká škoda, že Marek netrefil svou prudkou střelou bránu. Do další naší šance se dostal Nedvěd po Prokešově rohu, ale bohužel nebyl dostatečně důrazný.

Několik našich dlouhých autů Nedvěd výborně prodloužil, ale ani Krejsa, ani Prokeš nedokázali tyto balóny dostat do sítě. V 40. minutě pak podnikl dravý průnik do vápna Debnár, ale bohužel mu zakončení levou nehodou nesedlo tak, jak by potřeboval. Do šaten jsme tedy odcházeli s těsným vedením 1:0.

Druhý poločas začal podobně, jako končil ten první. Oba týmy zodpovědně bránili, ale ani jeden z týmů neměl vyložené šance. My jsme se snažili napadat rozhrávku soupeře a několikrát se nám podařilo získat míč a protlačit se do zakončení. V 60. minutě dokonce po skvělém presingu Debnára dostal Pepa Čech příležitost jít sám na brankáře, připravil si střelu levou nohou, ale bohužel trefil pouze břevno soupeřovi brány.

Naštěstí nás to nemuselo mrzet dlouho, protože v 70. minutě byl ve vápně sražen Krejsa a sám nařízenou penaltu proměnil. To nám dodalo potřebný klid a náskok do závěrečných minut, protože Vacov zápas rozhodně nevzdával. V 78. minutě podnikl dravý průnik z naší poloviny Šebesta, přesprintoval 3 protihráče, ale v těžké pozici už nedokázal vystřelit ani přihrát někomu ze spoluhráčů. V 82. minutě pak byli hosté asi nejblíže vstřelit branku, kdy na našem malém vápně a následně na brankové čáře Vosecký ve spolupráci s Frčkou jen tak tak dostali míč mimo nebezpečí, když útočníci hostí už skoro doklepávali balón za čáru. Následovalo několik centrů, rohů a pokusů o střelbu, ale obrana i brankář působili spolehlivě a nedopustili žádné zdramatizování zápasu.

Závěrečný hvizd rozhodčího tak mohl spustit radost z důležitého vítězství, které nás dostalo do středu tabulky. Abychom se ale mohli skutečně cítit bezpečněji, bude potřeba v příštím domácím zápase hned tuto sobotu potvrdit tyto body v souboji s Dražejovem.

Cehnice – Vacov 2:0 (1:0) 7. Krejsa Pavel, 71. Krejsa Pavel (pen.)

Sestava: Vosecký – Čech L., Martínek O., Frčka (89. Vaněk), Martínek M. – Pletka (85. Mára), Čech J., Krejsa, Prokeš – Debnár (71. Šebesta),  Nedvěd