DUB
Důležité 3 body z Chelčic

Zápas v Chelčicích byl z našeho i soupeřova pohledu velice důležitý. Z poslední místa se totiž odpoutaly Stachy a právě Chelčice se před zápasem dostaly na úplný chvost tabulky. Přestože měly za sebou dva zápasy s prvními dvěma celky tabulky, vždy dokázaly dát alespoň 3 branky. Proti nim jsme stáli my se zatím na jaře neprůstřelnou obranou.

Naše motivace byla o to větší, že jsme na podzim právě s Chelčicemi jako s jedinými prohráli doma. Vstup do zápasu se nám povedl. Hned v prvních minutách jsme hrozili po stranách, především Mára na pravé záloze a Šebesta na levé dávali domácím velice zabrat. Do vápna jsme poslali několik centrů, zahrávali jsme pár rohů, ale naše zakončení bylo slabé nebo nepřesné.

V 15. minutě mohli domácí z ojedinělé šance skórovat, kdy po rychlém rozehrání trestného kopu byl úplně sám před Voseckým domácí hráč, ale naštěstí těžký balón z voleje netrefil do brány ale pouze nad. To by pro nás bylo velmi kruté, ale naštěstí jsme stále drželi čisté konto.

Ve 27. minutě jsme se pak dostali opět k rohovému kopu, tentokrát ho zahrával Debnár a našel skvěle hlavu Krejsy, který prostřelil domácího brankáře, a vedli jsme 1:0. Za deset minut se prodral k parádní střele za vápnem Libor Čech a jenom díky teči domácího hráče míč nezapadl do branky. Z následujícího rohu pak opět Debnár našel neomylně našeho druhého střelce a Nedvěd také hlavou nedal brankáři šanci. A bylo to 2:0. V tu chvíli jsme věděli, že máme zápas v rukách a bylo by pouze naší chybnou si ho nechat utéct. Za pár minut Debnár na lajně vycvičil domácího beka a připravil centr pro Nedvěda, ten ale bohužel tentokrát trefil pouze břevno domácí branky.

Ve druhé půli jsme začali trošku laxně a hned v 50. minutě mohli domácí snížit, kdy po naší slabé rozehrávce a po centru ze strany zakončoval na malém vápně domácí útočník rychlou akci, ale naštěstí nás Vosecký výborným zákrokem podržel. Následně se v 57. minutě krásně z odraženého míče ve vápně trefil Debnár a korunoval tak svůj velice produktivní den pěknou trefou. Tím nám dal do zbytku zápasu komfortní náskok, který jsme nesměli ztratit.

Po tomto gólu domácí naprosto rezignovali na obranu a vše vrhli do útoku. Jejich beci hráli 1:1 na naše útočníky a my jsme se naprosto soustředili na obranu. Snažili jsme se o rychlé brejky, ale nedařilo se nám je pořádně zakončit. Jednou nebyl úspěšný Prokeš, podruhé zase Debnár. Jedna akce se nám ale velice povedla, kdy Debnár přenesl hru na zadní tyč na Máru, který skvěle vrátil před prázdnou bránu na Nedvěda, ale ten bohužel opět mířil pouze do břevna.

Naštěstí nás ani tato nepřesnost nemusela mrzet, protože i přes očividnou převahu domácích, kteří vsadili vše jenom na útok, se nám podařilo uhájit ve třetím jarním zápase třetí nulu vzadu a tím pádem máme skvělých 7 bodů z úvodních 3 kol. Nyní je pro nás důležitý další domácí zápas proti Stachům, kterým máme také co vracet a půjde opět o souboj ve druhé polovině tabulky.

Chelčice – Cehnice 0:3 (0:2) 27. Krejsa Pavel, 37. Nedvěd Miroslav, 57. Debnár Vratko

Vosecký – Čech L., Martínek O., Čech J., Turek – Mára (86. Řehoř P.), Frčka, Krejsa, Šebesta (38. Prokeš) – Nedvěd, Debnár (88. Řehoř M.)