DUB
Další důležité body z domácího trávníku

V sobotu k nám přijel celek ze Stach, který na jaře měl docela slušnou formu a odpoutal se z posledního místa. My jsme věděli, že musíme potvrdit naše výsledkově úspěšné zápasy, abychom se stále udrželi v dostatečném odstupu od spodních příček.

Od první minuty bylo vidět, že chceme jít jednoznačně za vítězstvím. Snažili jsme se o kombinaci, do vápna létaly centry, ale k pořádnému zakončení jsme se  v úvodních 10 minutách nedostali. V 15. minutě si na centr z pravé strany naběhl Debnár a ve složité situaci míč hlavou usměrňoval na bránu, ale bohužel trefil pouze břevno hostující branky.

Stachy měli jednoduchou taktiku hrát na dva vysunuté útočníky dlouhé balóny a bohužel z jednoho nákopu se po ojedinělé šanci dokázali i prosadit. Hostující útočník si našel po dlouhém výkopu hostujícího gólmana míč v našem vápně a nenápadnou střelou zakončil přesně k tyči. Naše obrana i s brankářem pouze přihlíželi této povedené akci.

Naštěstí nás tento moment nepoložil. Snažili jsme se dál o aktivní hru a především krajní záložníci Turek a Šebesta dělali velký vítr v hostující obraně. Snažili jsme se pomoci si dlouhými auty Marka Martínka, ale bohužel nám vždy chybělo pár centimetrů, abychom míč dostali do branky. Ve 30. minutě pak po dalším centru do vápna byl jednoznačně držen Krejsa a sám nařízenou penaltu o tyč proměnil. Po této brance jsme stále pokračovali v nátlakové hře a snažili jsme se donutit hosty k chybám. Měli jsme pár střel, ale hostující brankář chytal velice dobře.

Do velké příležitosti se ve 38. minutě dostal Turek po přiťuknutí z hranice vápna a postupoval ze strany sám na brankáře, bohužel ten mu dobrým vyběhnutím šanci překazil a střelu vyrazil. Po faulu na Ondru Martínka pak zahrával v 41. minutě Krejsa trestný kop. Jeho umístěnou střelu však hostující brankář opět vyrazil. Velmi aktivní byl Debnár s Vaňkem v útoku a ve 43. minutě vybojoval Vaněk míč, obhodil si stopera a z hranice vápna zkoušel překonat hostujícího brankáře, bohužel jeho střela levou nohou neměla dostatečnou přesnost a hostující brankář si připsal další úspěšný zákrok. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Hned na začátku druhé půle zahrával Debnár rohový kop a našel krásně hlavu Krejsy, ten bohužel nezopakoval týden starou souhru a trefil pouze břevno hostující branky. Hosté se snažili o jednoduchou hru, se kterou si ale povětšinou naše obrana věděla rady. Vyhrávali jsme hlavičkové souboje, a i když se nám ne vždy dařilo veprostřed hřiště míč získat, v osobních soubojích jsme obstáli. V 67. minutě byl po druhé žluté kartě po nevybíravém komentáři k výkonu rozhodčího vyloučen hostující kapitán a my jsme hned za 2 minuty přesilovku využili. Na další povedený dlouhý aut Marka Martínka si naběhl Debnár a z blízka nedal hostujícímu brankáři šanci.

Od vyloučení už to nebyl příliš pohledný fotbal. My jsme si byli vědomi toho, že už zápas nesmíme za žádnou cenu pustit, podvědomě zalezli a čekali, co Stachy vymyslí. Měli jsme ještě několik šancí, kdy střídající Prokeš několikrát dobře centroval a jednou dokonce zakončoval z hranice vápna, ale jeho střela neměla potřebnou razanci. Ke konci zápasu měl ještě šanci Krejsa z rohového kopu, ale slabou hlavičkou nepotrestal laxnost hostů a následně opět po rohu se pokoušel Prokeš dostat balón na zadní tyči do brány, ale s brankářem přehodil i branku.

Naštěstí nás to nemuselo mrzet, protože hosté se do žádné velké šance nedostali a my jsme ubránili hubenou ale o to důležitější výhru 2:1. Máme tak ze 4 jarních zápasů 10 bodů a dobrou formu bychom chtěli potvrdit hned v dalším zápase proti Prachaticím, které ale také potřebují už nutně bodovat, aby se vyhnuli záchranářským pracím.

Cehnice – Stachy 2:1 (1:1) 30. Krejsa Pavel (pen.), 69. Debnár Vratko - 16. Záleský Pavel

Vosecký – Čech L., Martínek O., Frčka, Martínek M. – Turek, Čech J., Krejsa, Šebesta (63. Prokeš) – Debnár (90. Pletka), Vaněk