DUB
Povinné domácí vítězství s Osekem

V sobotu k nám přijela rezerva krajského týmu z Oseka. Pro nás to byl další z řady důležitých zápasů s našimi sousedy v tabulce a opět se nám podařilo ho zvládnout.

Osek přijel v 11 lidech, ale přesto byl především v prvním poločase vyrovnaným soupeřem. My jsme sice od začátku měli menší převahu a šance, ale díky neproměňování našich příležitostí Osek stále cítil šanci a byl nepříjemný. Hned v 8. minutě se do zakončení dostal po přihrávce ze středu Vaněk, ale sám proti hostujícímu brankáři místo střely zvolil kličku, ale neuspěl. Ve 25. minutě pak opět Vaněk zahrával trestný kop z vápna, ale bohužel o decimetry minul soupeřovu bránu. Brankář vůbec nereagoval a pouze čekal, zda míč skončí nebo neskončí v síti.

Snažili jsme se o alespoň nějakou kombinaci, ale do šancí jsme se spíše dostávali po centrech nebo dlouhých autech Marka Martínka. Často si ale pro míč došel hostující brankář, takže jsme nebyli nebezpeční. K jedné velké příležitosti se ještě ve 35. minutě dostal Vaněk po centru ze strany, ale bohužel odražený míč poslal pouze slabou střelou do náručí brankáře.

Druhý poločas byl z naší strany výrazně lepší. Hned od začátku druhé půle jsme přidali na důrazu a rychlosti. Snažili jsme se o častější střelbu, ze které pramenily odražené míče a rohové kopy. Díky tomu jsme se dostali do souvislejšího tlaku, který v 62. minutě korunoval po krásném centru Marka Martínek Nedvěd a konečně prostřelil hostujícího brankáře, když byl u centru dříve a hlavou protlačil míč do sítě. To nám dodalo klid na kopačky a hra už byla pouze na jednu bránu.

V 73. minutě pak svůj skvělý výkon korunoval Marek Martínek druhou nahrávkou na gól, tentokrát dlouhým autem našel Krejsu, který hlavou usměrnil míč za záda hostujícího brankáře. V tu chvíli Osek otevřel hru a my jsme se dostali do celé řady dalších šancí. 2 střely z poza vápna měl Nedvěd, ale pokaždé přestřelil. Jednu příležitost měl po spolupráci s Nedvědem Krejsa, ale z prostoru penalty také přestřelil. Sám na brankáře šel Šebesta po uvolnění od Krejsy, ale také neuspěl a pouze nastřelil brankáře. Naštěstí nás tyto neproměněné šance mrzet nemusely, protože jsme si došli pro vítězství, které nás posunulo do klidnějšího středu tabulky.

Další zápas, který nás čeká, bude ve Volyni, kde budeme muset předvést výrazně lepší výkon, abychom si udrželi jarní neporazitelnost. Aktuálně jsme nejúspěšnějším týmem na jaře a bylo by skvělé si tuto bilanci udržet.

Cehnice – Osek „B“ 2:0 (0:0) 62. Nedvěd Miroslav, 73. Krejsa Pavel

Vosecký – Čech L., Martínek O., Frčka, Martínek M. – Mára (84: Sadlak), Čech J., Krejsa, Prokeš – Vaněk (55. Šebesta), Nedvěd