KVĚ
Výrazná porážka ve Volyni

Do Volyně jsme jeli jako nejúspěšnější tým jara, ale na hřišti to příliš znát nebylo. Z naší strany to byl mdlý a ustrašený výkon s málo šancemi. Celý zápas byl spíše boj. Hned od první minuty bylo na promoklém hřišti více soubojů než hezkých akcí. Domácí se snažili jednoduchými kolmicemi dostat za naši obranu, ale téměř každý míč jim utekl na mokrém hřišti do zámezí.

My jsme se snažili o naši nátlakovou hru, ale nedařilo se nám získávat odražené míče a jedním vyhraným soubojem obvykle naše akce i končily, protože jsme nedokázali míče získávat. Co se šancí týče, tak první zahrozili domácí, když střílený centr si málem srazil náš hráč do brány, ale naštěstí trefil pouze tyčku. Na druhé straně pak po vyhraném hlavičkovém souboji Nedvěda a díky svému důrazu, šel sám na bránu Šebesta, udělal kličku i golmanovi, vystřelil, ale jeho střelu před překročením brankové čáry ještě vykopl domácí stoper. Standardky se nám nedařili, několik rohů jsme zahráli velice špatně a ani se nedostali do zakončení.

Domácí také žádné velké šance neměli a tak se šlo do kabin po velmi nepříjemné průtrži za stavu 0:0. V kabině jsme se snažili vybudit k lepšímu výkonu. Ale hned ve 48. minutě se domácí z nenápadné akce ze strany dostali ke střele za vápnem, na mokrém terénu Vosecký míč pouze vyrazil a bohužel jediným dobíhajícím hráčem byl domácí útočník a ten neměl problém míč dostat do sítě.

Za dalších deset minut pak rozhodčí moc dobře neviděl souboj našeho obránce s domácím útočníkem a k našemu překvapení odpískal po odehrání míče penaltu. Tu opět domácí útočník proměnil a prohrávali jsme 2:0. Paradoxně od této doby začal být zápas nejzajímavější. My jsme začali riskovat, domácí vyklidili střed hřiště a my jsme měli optickou převahu. Domácí vždy z brejku mohli naše riziko potrestat, ale nedokázali si přesně přihrát a naše obrana rychlé brejky včas uhasila.

My jsme se do zakončení dostávali spíše sporadicky a ze standartních situací. Dvě šance měl po centrech ze strany Krejsa, ale jednou minul bránu a jednou mu dobře mířenou hlavičku srazili domácí obránci na roh. Nic víc jsme si nevypracovali. Šebesta se pral s obranou soupeře, několikrát byl i v úniku, ale bez většího efektu. Důraz do hry přinesl Milan Řehoř, ale na otočení zápasu už jsme prostě neměli. Z jednoho povedeného útoku pak domácí ještě v 83. minutě takovou skrytou střelou přesně k tyči dokonali svůj triumf, takže nebylo co řešit. Místo, abychom si z Volyně odvezli remízu, dostali jsme výprask a ještě to budeme mít v nadcházejících kolech velice těžké, protože nás čekají velmi těžké zápasy doma a nevyzpytatelné zápasy venku.

Volyně – Cehnice 3:0 (0:0)

Vosecký – Čech L., Martínek O., Frčka, Martínek M. (68. Řehoř P.) – Pletka, Čech J., Krejsa, Prokeš (75. Řehoř M.) – Nedvěd, Šebesta