KVĚ
Se Sedlicí jsme doma neuhráli ani bod

K sobotnímu zápasu k nám dorazila Sedlice, tedy nejlepší tým jara. My jsme doufali, že na našem hřišti udržíme jarní neporazitelnost, ale hned od začátku zápasu se nám příliš nedařilo a Sedlice dokázala, že je zkušené mužstvo, které si zápas umí pohlídat, pokud se dostane do vedení.

Hned od první minuty jsme se snažili, abychom dostali soupeře pod tlak, ale byla to právě Sedlice, která hned ve 2. minutě mohla otevřít skóre. Na malém vápně se ocitl úplně sám hostující útočník a po centru ze strany hlavou naštěstí pro nás trefil pouze tyč. Avšak za dalších 10 minut se dostal ke slovu opět hostující útočník, který po velmi důrazném souboji s naším hráčem zůstal sám před bránou a tentokrát už se nemýlil. Sedlice vedla a hrála, co potřebovala.

My jsme se snažili o centry a střelbu i z větších vzdáleností, ale buď hosté obětavě míč zablokovali, nebo jsme nebyli v kombinaci přesní. Za zmínku stojí velmi povedený střelecký pokus Nedvěda, kdy za vápnem vyzkoušel střelou pozornost hostujícího brankáře, ale ten jeho střelu s obtížemi vyrazil na roh. Bohužel z rohových kopů jsme se nedokázali prosadit, ačkoliv jsme jich za poločas kopali celou řadu. K velké příležitosti se po centru ze středu hřiště propracoval znovu Nedvěd, ale z bezprostřední blízkosti bohužel z voleje letící míč poslal nad bránu. I Sedlice se dostávala do centrovaných míčů a k rohovým kopům, ale stejně jako my, nebyla v zakončení úspěšná. Vyložené šance nebyly ani na jedné straně, tak se odcházelo do kabin při vedení Sedlice 1:0.

Druhý poločas byl podobný jako ten první. Na mokrém hřišti byl balón velice rychlý a řada kombinací končila v zámezí. Po naši krkolomné rozehrávce na polovině hřiště šli hráči Sedlice do rychlého brejku a po tečované střele od našeho obránce hosté zvýšili na 2:0. Zápas tak měl podobný průběh jako ve Volyni, kdy jsme si také nepohlídali začátek druhé půle a opět to zápas rozhodlo.

Sedlice v tu chvíli měla náskok a dokázala si ho také pohlídat. My jsme se snažili se zápasem něco udělat, ale nedokázali jsme se pořádně prosadit. Centrované míče sice létali kolem vápna, ale do vyložených šancí jsme se nedostávali. Předvedli jsme pár povedených akcí, kdy jednou z nich byla i průniková přihrávka na Máru, který dobře nacentroval a hostující kapitán zahrál rukou ve velkém vápně. Následnou penaltu Krejsa proměnil, ale na víc už to nestačilo. Náš pokus o risk ke konci zápasu pak ještě využil hostující záložník, kdy měl spoustu času z hranice vápna zamířit a uzavřít utkání ještě jedním gólem na straně Sedlice.

Cehnice – Sedlice 1:3 (0:1)

Vosecký – Čech L., Martínek O., Frčka, Čech J. – Mára, Krejsa, Pletka (74. Řehoř M.), Řehoř P. – Vaněk, Nedvěd