KVĚ
Důležité vítězství proti Čkyni

Proti silné Čkyni jsme potřebovali zabrat a uhrát tři body, které nás posunou do klidnějšího pásma tabulky. Čkyně se celou sezónu pohybuje na předních příčkách a před začátkem jara ještě pomýšlela na boj o titul. Ale jarní sezóna pro ně není tak úspěšná jako podzimní a toho jsme také chtěli využít.

Hned od začátku zápasu bylo vidět, že naše nasazení a chuť do zápasu mají ty správné parametry. Bojovali jsme o každý míč a snažili se ho dostávat co nejrychleji do soupeřova vápna. Hned v 9. minutě jsme měli velkou šanci, kdy Nedvěd přistrčil za vápnem míč Krejsovi, který sice překonal chytrou střelou gólmana, ale jeho technický pokus zastavilo břevno.

Dál jsme se snažili o nátlakovou hru a soupeř s ní měl očividně potíže. Do vápna létaly centry nebo dlouhé auty, ale do přímého ohrožení soupeřovi brány jsme se nedostali. Jeden centr od Marka Martínka z poloviny hřiště pak zkoušel Krejsa hlavou usměrnit do brány po špatném vyběhnutí hostujícího brankáře, ale o pár centimetrů minul tyč hostující branky. To nás ale nemuselo dlouho mrzet, protože ve 36. minutě se k pěkné střele z poza vápna odhodlal Turek, hostující brankář míč s obtížemi vyrazil a u dorážky byl nejrychleji Patrik Řehoř a dokázal míč dostat do sítě.

Tento důležitý gól nám dal klid na kopačky, snažili jsme se hru zjednodušit a být důslední při bránění. Do poločasu jsme se pak dostali k několika zakončením, z rohu či z centrů, ale nebyli jsme nebezpeční.

Do druhého poločasu jsme nastoupili podobně, jako jsme hráli v tom prvním. Důsledná obrana, poctivá práce ve středu hřiště a snaha o dobré zakončení každé akce. V 54. minutě pak Marek Martínek zahrál dlouhý aut na Nedvěda, který ustál těžký souboj a míč došel až k Pletkovi, který se vřítil do vápna a prostřelil mezi nohy hostujícího brankáře. Za stavu dva nula jsme věděli, že už je to jenom na nás, jestli dokážeme zápas dotáhnout do vítězného konce. Hráči Čkyně byli velmi podráždění, ale přesto stále hrozili z centrů, trestných kopů a rohů. Naštěstí naše obrana pracovala spolehlivě a všechno ostatní vyřešil jistý Vosecký. Do konce zápasu se pak už nic zásadního nestalo a my jsme uhráli důležité tři body, které nás výrazně posunuly do bezpečnějších pásem tabulky. Ještě nás ale čeká tuhý boj, protože nikdo z týmů pod námi ještě nemá nic jisté a snad kromě Chelčic ještě každý může sezónu zachránit.

Cehnice – Čkyně 2:0 (1:0) 36. Řehoř Patrik, 54. Pletka Petr

Vosecký – Čech L., Martínek O., Frčka (89. Řehoř M.), Martínek M. – Pletka (80. Prokeš), Čech J., Turek, Řehoř P. – Krejsa, Nedvěd