ČER
Zlomový zápas celé sezóny

Do Vlachova Březí jsme jeli s touhou uhrát alespoň bod, který by nám zajišťoval záchranu. Domácí potřebovali bezpodmínečně vyhrát, jinak je jejich setrvání v soutěži už spíše v oblasti teorie.

Hned ve druhé minutě po dlouhém nákopu za naší obranu centroval nebezpečně domácí útočník, Vosecký zneškodnil přihrávku do malého vápna na nabíhajícího domácího útočníka a odražený míč naši obránci poslali do bezpečí. Za dalších deset minut se dostali opět domácí do zakončení, tentokrát po standardní situaci, kdy dostali až příliš prostoru v našem vápně. Naštěstí hlavička domácího hráče šla mimo.

Ve 25. minutě jsme se osmělili i my. Dlouhý aut prodloužil Nedvěd a Pletka s Řehořem vybojovali míč na malém vápně hostí, Řehoř se zorientoval nejlépe, ale bohužel domácí brankář dokázal jeho pěkný pokus zblízka vytěsnit na tyčku a mimo bránu. My jsme se snažili o nějaké kombinace, ale míč nám velmi odskakoval a ve finální fázi nám chyběla přesnost. To domácí se díky jednoduchému stylu nakopávaných míčů dostali ještě do další šance, kdy po trestném kopu ze strany byl domácí hráč opět v šanci, ale naštěstí pro nás minul.

Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že zkusíme domácí přetlačit fyzickou aktivitou. Začali jsme také hrát jednoduše dlouhé míče na naše urostlé útočníky a dostávali jsme se do náznaků šancí. Do jedné takové se dostal z odraženého míče Nedvěd, udělal kličku domácímu stoperovi, ale jeho střela šla mimo.

V 58. minutě pak došlo ke klíčové akci zápasu. Vosecký poslal dlouhý nákop na Krejsu, ten prodloužil na Řehoře, který se prosadil přes dva bránící hráče, jeho střelu nedokázal domácí brankář udržet a Pletka míč uklidil do odkryté brány. Náš záložník tak drží zatím svou nejdelší střeleckou šňůru v našem dresu a doufejme, že mu to ještě vydrží.

To byl klíčový okamžik celého zápasu. V tu chvíli jsme věděli, že pokud budeme zodpovědně bránit, soustředit se pouze na hru a snažit se být stále aktivní, nemůžeme prohrát.

Domácí přeskupili řady, začali hrát na větší riziko a my jsme se spíše zatáhli a čekali, co se bude dít. Přežili jsme několik trestných kopů a nákopů od domácích obránců. V 84. minutě pak přišlo finální rozzuzlení, kdy jsme zahrávali rohový kop a Prokeš skvěle našel na zadní tyči úplně volného Krejsu, který dal výsledku finální podobu a stvrdil tak naše setrvání v soutěži.

Do konce sezóny nám zbývají 2 zápasy. Doma Bělčice a venku Sousedovice. Budeme si je chtít hlavně užít a bez zbytečného stresu odehrát pěkné zápasy.

Vlachovo Březí – Cehnice 0:2 (0:0) 58. Pletka Petr, 84. Krejsa Pavel

Vosecký – Čech L., Martínek O., Frčka, Martínek M. – Pletka, Čech J., Prokeš (89. Horváth), Řehoř P. (76. Kůra) – Krejsa, Nedvěd