ČER
Poslední domácí zápas skončil remízou

K oslednímu domácímu zápasu v sezóně k nám přijel tým Bělčic. Na podzim jsme u tohoto soupeře odehráli velmi špatné utkání a domácí nás prakticky k ničemu nepustili a prohráli jsme 2:0. Na domácím hřišti se nám ale daří, takže jsme věřili, že jim dokážeme porážku vrátit.

A hned od první minuty jsme se snažili tento cíl naplnit. Hosté přijeli s taktikou hodně držet míč, snažili se konstruktivně rozehrávat od svojí brány, ale hodně kazili a tím jsme se my dostávali do rychlého zakončení. Hned v deváté minutě po dobrém napadání hostující rozehrávky získal míč Patrik Řehoř a ideálně našel na druhé straně Nedvěda, který postupoval sám na bránu a zkušeně po zemi prostřelil brankáře.

Hosté se snažili dostávat pořád kombinací po zemi do našeho vápna a hra se jim celkem dařila. Šikovní hráči ve středu hřiště nám dělali problémy a dostávali až příliš mnoho prostoru. Čím lepší byla ale jejich hra ve středu hřiště, tak u našeho vápna hodně kazili a nedokázali se dostat k pořádnému zakončení. Centry naše obrana uhlídala a rychlé brejky také. My jsme se snažili o střelbu a zakončení, ale příliš jsme hostujícího brankáře neprověřili.

Bělčice měly tlak, ale pouze po vápno. Až z jedné naší nepovedené akce se dostaly do rychlého brejku, který zakončovaly nepříjemnou střelou ze strany, Vosecký míč vyrazil, ale hostující záložník byl ve správný čas na správném místě a míč do sítě doklepl. Těsně před půlí tak bylo vyrovnáno a začínalo se znovu od začátku.

Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že chceme přidat na důrazu v zakončení a více střílet. Náš výkon byl o něco lepší, hosté už neměli tolik prostoru k rozehrávce a my jsme se začali dostávat do celé řady šancí.

V 60. minutě se dostal k pěknému zakončení po centru ze strany Frčka, ale jeho hlavičku vytěsnil hostující brankář na roh. V 65. minutě to byl poprvé Vaněk, když dostal přihrávku za obranu, ale bohužel nedokázal prostřelit hostujícího brankáře.

V 70. minutě po závaru a pěkném uvolnění trefil Patrik Řehoř pouze břevno. V 78. minutě pak Nedvěd po hezkém centru ze středu hřiště byl také sám před brankářem, ale ani nadvakrát ho z úhlu nedokázal prostřelit. Následně se neujala ani Krejsova střela z vápna, která byla sražena a bohužel na ni ani Vaněk nedokázal dosáhnout, aby odražený míč usměrnil do brány.

Šebesta se po několika důrazných průnicích po lajně dostával do zakončení, nebo byl faulován. Snažili jsme se z centrů něco vytěžit, ale hostující brankář byl vždy na místě. Nakonec jsme mohli i o remízu přijít, když se hostující kapitán dostal 2x do velmi dobré šance, ale jednou ho skvěle vychytal Vosecký a podruhé vyrazil proti střele obětavě Šebesta a srazil ji na roh.

Zápas tak nakonec skončil remízou, se kterou byly v konečném důsledku spokojené oba celky.

Cehnice – Bělčice 1:1 (1:1)  9. Nedvěd Miroslav

Vosecký – Čech L., Martínek O., Frčka, Martínek M. – Pletka (56. Vaněk), Čech J., Prokeš (80. Šebesta), Řehoř P. – Krejsa, Nedvěd