ČER
Od mistra s bodem

Poslední zápas sezóny je za námi. Hráli jsme ho u jistého postupujícího v Sousedovících. Doma jsme s tímto týmem uhráli bezbrankovou remízu a doufali jsme v dobrý výsledek i na soupeřově hřišti. Chtěli jsme důstojně zakončit sezónu.

Hned na začátku zápasu nás Sousedovice zatlačili do defenzivy. Dařila se jim kombinace a my jsme neměli především ve středu hřiště pořádek. Přicházela celá řada centrů a vypadalo to, že pouze čekáme na první gól. Naštěstí jsme úvodní desetiminutovku zvládli bez obdržené branky a pak jsme přidali i trošku fotbalu směrem dopředu.

Sousedovice hráli jednoduchý fotbal přes krajní obránce a snažili se chodit hodně do centrovaných míčů. Tato taktika jim celkem fungovala, ale naštěstí naše obrana v čele s Ondrou Martínkem dokázala centry odvracet nebo zablokovat střelce při zakončení. Sami jsme pak mohli hned 2x za první poločas skórovat. V první velké šanci se objevil Pletka, když mu ze strany míč připravili Nedvěd s Frčkou. Bohužel ale jeho zakončení s přispěním domácího brankáře pouze lízlo břevno. Následný roh domácí obrana odhlavičkovala.

Druhou velkou příležitost měl po přihrávce od Nedvěda Patrik Řehoř, dobře si míč na vápně připravil, posunul si ho směrem dopředu, ale bohužel jeho střelu domácí brankář viděl a nenadělala mu příliš starostí.

Domácí měli v prvním poločase sice optickou převahu, drželi míč na svých kopačkách, ale nebezpeční byli pouze ze vzduchu po rohových a trestných kopech. Když už se míč dostal až k našemu brankáři, dokázal nás podržet. Několik těžkých střel zvládl vytěsnit na roh nebo mimo nebezpečnou zónu.

Druhý poločas pokračoval tak, jak první skončil. Domácí se snažili o tvoření hry především na svojí polovině. My jsme trpělivě čekali a vyráželi do brejků, které máme dobře sehrané. V 59. minutě přišel pro nás klíčový okamžik. Nedvěd byl sražen metr za velkým vápnem a Krejsa nařízený trestný kop proměnil. Domácí brankář se po střele našeho kapitána natahoval marně.

V tu chvíli jsme doufali, že si alespoň bod odvezeme. Domácí přesunuli svého stopera do útoku, začali vzadu hrát na riziko a rázem měl zápas úplně jiné parametry. Sousedovice měli hodně rohů a trestných kopů. My jsme se snažili především díky rychlému Šebestovi o protiútoky, které se nám celkem dařily, ale v zakončení jsme nebyli přesní. Domácí svůj tlak korunovali vyrovnávací brankou, kdy jejich hráč nadvakrát překonal jinak výborného Voseckého. Zbývalo 10 minut do konce zápasu a karty byly otevřené.

My jsme do konce měli ještě jednu velmi dobrou šanci, kdy Šebesta při protiútoku dvou na jednoho přihrál Nedvědovi, který ale bohužel svou technickou střelou obstřelil brankáře i domácí branku. Sousedovice pak měli ještě dvě šance, ale naše obrana buď dobře odehrála do zámezí, nebo na hranici sebeobětování hráči nedovolili soupeři zakončit.

Zápas tak skončil remízou 1:1. My jsme v tabulce obsadili konečné 7. místo se 34 body (o 1 bod více než vloni) s kladným skóre 36:35. Měli jsme výrazně úspěšnější jaro (22 bodů, 5. místo) než podzim (12 bodů, 12. místo). Jsme silní v domácích zápasech (25 bodů, 7. místo) než v bojích venku (9 bodů, 9. místo).

Do příští sezóny tedy musíme hned od prvního zápasu vstoupit zodpovědně, protože body uhrané na podzim nám letos chyběly a museli jsme řešit úvahy nad boji o záchranu. Těmto starostem se chceme v příští sezóně co nejdříve vyhnout.

Sousedovice – Cehnice 1:1 (0:0) 59. Krejsa Pavel

Vosecký – Čech L., Martínek O., Krejsa, Martínek M. – Prokeš (60. Šebesta), Frčka, Čech J., Řehoř P. – Nedvěd, Pletka