SRP
Rozpaky z prvního zápasu sezóny

K prvnímu zápasu nové sezóny I.B třídy jsme jeli k jednomu z nejsilnějších týmů naší skupiny do Strunkovic. Očekávali jsme náročné utkání a uzpůsobili sestavu očekávanému průběhu.

Začátek zápasu se nám celkem podařil. Byli jsme aktivní v napadání, vyhrávali osobní souboje a hned v 5. minutě jsme vybojovali trestný kop z hranice vápna. Bohužel Krejsa svou střelou trefil pouze tyčku domácí branky. Poté se hra vyrovnala a domácí měli několik standardních situací a v 19. minutě jednu z nich proměnili. Po rohovém kopu a našem nedůrazném odhlavičkování se dostal do zakončení domácí obránce, první střelu jsme zvládli zablokovat, ale odražený míč stejný hráč už nekompromisně uklidil pod břevno.

Hned o minutu později jsme ale dobře sehráli autové vhazování u rohového praporku a Vaněk nacentroval do vápna, kde s přispěním domácí obrany míč dolétl až ke Krejsovi, který z voleje trefil míč přesně k tyči, a bylo srovnáno.

Ve 36. minutě jsme pak proměnili naši druhou velkou šanci, kdy opět po centru ze strany se míč po několika soubojích ve vápně odrazil k naší nové posile Kroupovi, který si věděl s odraženým míčem rady a bezpečně ho uklidil pod padajícím brankářem.

Do konce prvního poločasu jsme se soustředili především na defenzivu. Na krajích obrany se výborně prezentovali bratři Čechové, kteří svou roli především v prvním poločasu zvládli velmi dobře a drželi nám naději na dobrý výsledek. Nejlepšího hráče domácích nepustili do žádné vážnější šance a velmi dobře předvídali dění na hřišti.

Do druhé půle za domácí nastoupil hráč s číslem 14, který už v prvním poločase měl konflikt s naší lavičkou. Jeho vyjadřování a působení na hřišti mělo očividně jediný cíl a to pokopat, nejspíše i zranit co možná největší počet protihráčů. Tento hráč nastoupil dokonce i v jiném dresu než domácí hráči a musel se v průběhu jít převléci. Zápas se tak začal vyvíjet do nesmyslného okopávání a diskuzi s rozhodčím.

My jsme navíc přestali kontrolovat střed hřiště a domácí se dostali do mírného tlaku a využili naši předpokládanou výhodu proti nám. Tedy standardní situace. V 53. minutě po centru ze strany se prosadil sám na malém vápně domácí záložník hlavou a bylo srovnáno. To nás z letargie při bránění standartek neprobudilo a tak přišel třetí trest ze standardky v 65. minutě, kdy opět skákal domácí hráč sám na malém vápně a rozhodl utkání.

Do konce zápasu jsme se snažili zjednodušit hru, zlepšit zakončení, ale nebyli jsme nebezpeční. Měli jsme několik centrů a rohů, ale bez tíženého efektu. V poslední minutě pak domácí vtrhli do naší otevřené obrany a dali výsledku kosmetickou podobu na 4:2. Z dobře rozehraného zápasu a poločasového vedení tak nakonec nebylo vůbec nic a to především kvůli našemu laxnímu přístupu k bránění standartek.

Strunkovice – Cehnice 4:2 (1:2) 20. Krejsa Pavel, 36. Kroupa Martin

Vosecký – Čech L., Kroupa, Frčka, Čech J. – Mára (67. Štrobl), Krejsa, Vaněk, Prokeš – Bednařík (73. Pletka), Nedvěd