ZÁŘ
Špatný výkon proti oslabenému soupeři

V sobotu jsme se všichni těšili na velmi prestižní zápas s Dražejovem. Ten přijel v sestavě, která nám dávala vysoké šance na výhru, protože soupeři chyběli někteří klíčoví hráči základní sestavy. Doufali jsme tak v zápas, který by konečně potěšil naše fanoušky první domácí výhrou v letošní sezóně.

Začali jsme aktivně a hned v první minutě utekl po pravé straně Mára a velmi dobře přihrával pod sebe na naše útočníky. Míč se dostal až ke Chvostovi, který ale svým přízemním pokusem hostujícího brankáře nepřekonal.

Mára dál hýřil na pravé straně aktivitou a snažil se dostávat do vápna maximum balónů, bohužel jsme se k nim nedostali nebo centr hosté zablokovali. Přesto naše mírná převaha vypadala, že brzo vyústí v nějakou branku. Po levé straně v 15. minutě utekl Řehoř a připravil gólovou příležitost pro Krejsu, ale náš kapitán opět neprolomil své střelecké trápení a pouze nastřelil z bezprostřední blízkosti hostujícího gólmana. V první půli se ještě dostal Mára dvakrát k míči ze strany, kdy jednou mířil z úhlu jenom půl metr vedle tyče a při druhé příležitosti se k němu dostal míč, když ho minuli 3 naši a 3 soupeřovi hráči po centru ze strany, ale bohužel slibnou příležitost náš záložník nevyužil a ze strany přestřelil.

Hosté se dostávali dlouhými nákopy na naši polovinu, občas těžili z rohů, občas ze standartek. Ve 33. minutě jsme pak nakupili několik chyb za sebou, byl z toho roh, nedůrazná hlavička a osamocený hostující hráč dorazil do okryté brány. Místo toho, abychom přidali na důrazu a agresivitě, vypadli jsme z tempa a do poločasu jsme nevymysleli vůbec nic.

Druhá půle začala naším náporem. Dařilo se nám kombinovat a jednoduše posílat centry do vápna. Ale nebyly to gólové centry, ani náš pohyb nebyl dostatečně efektivní. Snažili jsme se, ale bez většího efektu. Pár střel za vápnem, několik centrů, ale nic zásadního.

Za zmínku stojí šance Krejsy po centru zleva, kdy opět přestřelil okrytou bránu a střela Nedvěda po rohu, kdy z prostoru penalty také přestřelil. To bylo z naší strany vše. Pár šancí v celém zápasu jsou v souboji s Dražejovem málo. Měli jsme si vytvořit alespoň dvakrát tolik šancí, protože náš soupeř mohl dát ještě 2 branky, kdy jednou šel jejich hráč sám na bránu a jednou měli hodně prostoru hostující záložníci na kombinaci před pokutovým územím a nebezpečně vystřelili. Vosecký nás však dobře podržel ve hře. Ale když nedáme góla, nemůžeme vyhrát.

Cehnice – Dražejov 0:1 (0:1)

Vosecký – Čech L., Martínek O., Frčka, Martínek M. (46. Vaněk) – Mára (72. Prokeš), Čech J., Krejsa, Řehoř (52. Pletka) – Nedvěd, Chvosta