ŘÍJ
Důležitá týmová výhra s Vacovem

Konečně jsme dokázali zlepšenou formu převést i do výsledku. V sobotu k nám za krásného počasí přijel silný Vacov, ale my jsme si věřili, že po zlepšených výkonech konečně dokážeme i stoprocentně zabodovat. A to se také potvrdilo.

I když začátek zápasu tomu příliš nenasvědčoval. V prvních 10 minutách šli hráči Vacova dvakrát z poloviny hřiště do brejku a na poslední chvíli jsme jim zabránili zakončit, nebo své situace nedotáhli do konce. To bylo pro nás velké štěstí, jinak bychom asi měli se zápasem problémy. Ale naštěstí jsme počáteční tlak soupeře ustáli a postupně přebírali otěže utkání.

V 18. minutě po centru Vaňka nebezpečně hlavičkoval Nedvěd, ale bohužel pouze do tyče a odražený míč jsme sice dostali do brány, ale rozhodčí správně gól neuznal pro ruku našeho hráče. Ale to nás nemusel mrzet. Hned o minutu později aktivní Nedvěd zatáhli míč po straně, přenechal ho Prokešovi, který výborným centrem našel Vaňka před bránou, který levačkou poslal svou střelu přesně k tyči.

Gól nás výrazně uklidnil a hráli jsme konečně v pohodě. Domácí vedení jsme si užívali snad poprvé v sezóně. Do poločasu nás soupeř ještě docela zlobil při rychlých kolmicích za naši obranu, ale naštěstí jeho hráči neměli přesnou mušku. Ale neustále jsme museli být  v pozoru, protože kvalita soupeře především v útočné fázi byla veliká.

Do druhé půle jsme nastoupili s jasným úmyslem neinkasovat a pokusit se přidat nějakou branku. To se hned v první minutě druhého poločasu povedlo. Dobře rozjetou akcí středem hřiště připravil Libor Čech míč pro Máru na vápno, který krásným obloučkem vyškolil hostujícího brankáře, a bylo to 2:0. V tu chvíli jsme všichni věřili, že konečně všechny body zůstanou doma.

Aktivní hrou jsme se snažili držet soupeře daleko od naší branky. Ale byla tam celá řada centrů i herních situací, kdy nás soupeř přehrál a vytvořil si slušnou šanci. Z jedné takové dokonce hostující křídelní hráč nastřelil tyčku, ale naštěstí se míč odrazil mimo další nebezpečí.

Pojistku naší výhře dal po faulu na velmi aktivního Máru Krejsa, kdy se trefil z přímého kopu z hranice vápna. Hosté se poté ještě snažili se zápasem něco udělat, ale naše obrana tentokrát obstála. Ondra Martínek a Pletka si se skvělými útočníky soupeře věděli rady nebo jim pomohl skvělý Vosecký. Ve středu hřiště hodně práce odvedl Prokeš a díky svému neúnavnému pohybu a zodpovědnosti směřem dozadu dělal prostor pro naši ofenzivu.

Cehnice – Vacov 3:0 (1:0) 20. Vaněk Vladimír, 46. Mára Jaroslav, 57. Krejsa Pavel

Sestava

Vosecký – Pletka, Krejsa, Martínek O. – Čech J., Frčka, Prokeš (79. Sadlak), Čech L. – Mára (56. Chvosta), Vaněk – Nedvěd (89. Štros)